9 клас

                                                       Шановні дев'ятикласники!

Продовжуємо працювати дистанційно.
Ілюстрації і анімаційні картинки, опубліковані в цьому блозі, взяті з відкритих джерел Інтернету і використовуються виключно в некомерційних цілях.
35 урок
10.06.22(Соколівка)
06.06.22(Іванівка)
Презентація робіт

34 урок
03.06.22(Соколівка)
30.05.22(Іванівка)

Проєкт - це результат проєктування, що складається з документації та виробу.

Проєктування – це творча послідовна діяльність людини, що спрямована на вирішення певного завдання, виготовлення проекту.

Для виконання творчого проекту тобі необхідно виконати 4 кроки або 4 етапи:

1.      Організаційно-підготовчий (визначення або уточнення завдання, висунення вимог до виробу, пошук малюнків подібних виробів).

2.      Конструкторський етап (на основі малюнків та вимог виконуються зображення з необхідними змінами для виготовлення виробу).

3.      Технологічний (виготовлення виробу з розробленими зображеннями).

4.      Заключний (висновки на відповідність вимогам, поради щодо виготовлення, підрахунки витрат на проект).

Д/З: виконати міні проект зі створення власного стилю в одязі.
33 урок
27.05.22(Соколівка)
23.05.22(Іванівка)

Об'єкт проектної діяльності "Мій власний стиль"

Як створити свій стиль в одязі. Особливості фігури. Типи фігур.

https://eschool.dn.ua/mod/page/view.php?id=202277&forceview=1

Хочемо ми чи не хочемо, а наш зовнішній вигляд несе потік інформації про нас. Особливо при першій зустрічі, саме вона справляє глибоке враження про людину, формує думку про неї, яку змінити з часом нелегко.

Правильно вибрати стиль — це означає вибрати посеред сотні речей речі, які личать саме тобі за фасоном, кольором, видом оздоблення тощо.

Створити вдало свій стиль тобі допоможе:

У людини ніколи не буде другого шансу створити перше враження.

І. Самопізнання

II. Спосіб життя оточуючих

III. Особливості фігури

І. Знайти свій стиль — значить пізнати себе, стати самим собою. Прислухайся до себе, своїх бажань, дай відповідь на запитання: Яким(-ою) ти бачиш себе у мріях?

Який стиль в одязі тобі до вподоби?

Які кольори в одязі викликають позитивні емоції, гарний настрій? Чи є в тебе одяг, у якому ти почуваєш себе природно й комфортно?

Як би ти хотів(-ла) виглядати: яскраво, вишукано, гламурно, елегантно, романтично,ексцентрично?

А як би ти не хотів(-ла) виглядити ні в якому разі?

Звичайно, шукаючи відповідь на поставлені запитання, ти можеш радитися з людьми, яких ти поважаєш, але пам’ятай — остаточне рішення має бути за тобою!

Ніколи не прагни сподобатися всім — це просто неможливо. І не потрібно. Будь самим(-ма) собою!

II. Спосіб життя твій і твого оточення.

А тепер поміркуй про спосіб твого життя та людей твого оточення. Чи подобається він тобі? Придивися уважно до своїх друзів, людей, яких ти особливо поважаєш і любиш. Проаналізуй їхні інтереси, спосіб життя. Як це впливає на стиль в їхньому одязі? Це має тобі допомогти впевненіше визначати близький для тебе стиль і в одязі, і в способі життя.

III. У виборі стилю враховують особливості фігури.

Процес пошуку власного стилю захоплюючий і цікавий, а винагородою за старання є привабливий зовнішній вигляд і повага оточуючих.

Досліди своє тіло, його форми. Зверни увагу на особливості своєї фігури — особливості форми твого тіла, яке дісталося тобі у генетичний спадок. Люди всі різні і типи їхніх фігур також.

Не існує негарної молодої людини — є невдало дібраний одяг, його фасон.

Будь-які особливості фігури, її стрункість і красу потрібно підтримувати здоровим способом життя — гарним настроєм, фізичними вправами,правильним харчуванням.

Типи жіночих фігур. Модельєри виокремлюють 5 основних типів жіночих фігур за пропорційним відношенням параметрів стегон, талії і пліч (див. додаток 7):

— прямокутник: ширина пліч і стегон однакова, але лінія талії невиразна;

— пісочний годинник: ширина пліч і стегон однакова, лінія талії виразна;

— перевернутий трикутник: широкі плечі, вузькі стегна, талія слабо виразна;

— груша: ширина стегон більша за ширину пліч;

— яблуко: округлі форми від плечей до колін, дещо повна зона талії.

Типи чоловічих фігур. їх зазвичай також поділяють на п’ять типів:

— трапеція: плечі і груди широкі, відносно вузька талія;

— перевернутий трикутник: плечі і груди широкі, стегна і талія вузькі, верхня частина фігури дуже домінує над нижньою;

— прямокутник: плечі, талія і стегна приблизно однакових розмірів;

— трикутник: плечі і груди вужчі, ніж стегна, нижня частина тіла домінує над верхньою;

— овал: плечі, груди й живіт округлої форми.

Як правильно визначити тип своєї фігури?

1- й спосіб. Візьми свою світлину на повний зріст, проаналізуй візуально свою фігуру. Потім зніми такі мірки: ширину пліч, талії і стегон та встанови співвідносність своїх мірок із габаритами п’яти типів фігур — жіночих або чоловічих.

2- й спосіб. Візьми якийсь косметичний засіб — олівець для очей чи губ або помаду. Стань перед дзеркалом у нижній білизні. Познач точки на дзеркалі по ширині пліч, талії і стегон. Наведи контури своєї фігури. Визнач її тип.

Цей спосіб називається «Х-фактор». Його описано у книзі Everything You Need to Know Before You Get Dressed Tomorrow від Боббі Томас (автор).

Одяг насамперед повинен підкреслювати природні достоїнства фігури, бути правильним за розміром, не справляти враження, ніби він із чужого плеча.

Щоб правильно добирати собі одяг, треба чітко розрізняти його за призначенням:

побутовий, спортивний, робочий, шкільний, святковий, урочистий тощо.

Психологи стверджують, що у спілкуванні, взаємодії з іншими від 60 до 80% комунікації здійснюється за рахунок не-вербальних засобів вираження: стилю одягу, манери поведінки, жестикуляції, міміки. І лише 20-40% інформації передається вербально — за допомогою мови.

У різному за призначенням одязі людина почуває себе по-різному. Шкільний одяг переважно надає ділові якості, налаштування на навчання. Домашній — розслабляє, робить нас більш добродушними, простішими у спілкуванні. Святковий — зазвичай створює піднесений, радісний настрій. Спортивний — викликає бажання займатися спортом, мандрувати тощо.

Дрес-код (англ. dresscode — кодекс одягу) — форма одягу, яка показує приналежність людини до певної професійної чи соціальної групи. Проте дрес-код не виключає прояву індивідуальності в одязі, творчого підходу до її носіння.

Д/З:Поміркуйте самі собі та запишіть в зошит:

1. Які переваги в дотриманні шкільного дрес-коду?

2. Що є доречним, а що — недоречним у шкільному дрес-коді?

3. За допомогою яких елементів стилю можна проявити свою індивідуальність і творчість у шкільному дрес-коді?

4. У чому різниця між дрес-кодом і іміджем?

5. Як дрес-код допомагає створити власний імідж?

32 урок
20.05.22(Соколівка)
16.05.22(Іванівка)
Тема: Види одягу та аксесуари.

Народна мудрість говорить: «Зустрічають людину по одягу, а ппроводжають по розуму».

Одяг супроводжує людини скрізь і постійно впливає на її настрій, працездатність. Саме одяг може надавати почуття впевненості, оптимізму. Кожна дівчина, створюючи свій власний образ, бажає бути найчарівнішою та впевненою красунею.

Діти, так само як і дорослі, небайдужі до гарних та красивих речей, і, погодьтеся, кожен придбаний новий одяг, для дитини – це маленьке свято. Сподіваюся, що сьогоднішній урок допоможе нам таке свято створити.

Аксесуари одягу —  це всі предмети, що доповнюють одяг, але ним не є. До аксесуарів одягу, зокрема, відносяться хустки, рукавички, віяла, парасолі, біжутерія, краватки та ін.  

На стилі: вчимося комбінувати аксесуари з одягом

Взуття плюс сумка, плюс одяг, плюс прикраси — зможете вирішити це рівняння без невідомих? Немає нічого простішого, якщо сумка чорна, а туфлі аналогічного кольору. Але як тільки модниця вирішує вийти за рамки базових відтінків, в її голові починаються активні розумові процеси. Насправді, наука поєднання одягу, взуття та аксесуарів не така вже й складна, якою вона може здатися на перший погляд. Давайте розберемося, з чим повинно поєднуватися взуття, на що варто звернути увагу при компонуванні цілісного образу, і як правильно поєднувати ювелірні прикраси в стріт-стайлі та вечірніх луках. 

Чомусь багато хто з нас під словом "біжутерія" розуміє дешеві сережки з яскравого пластика, а під словом "аксесуари" — капелюшок та рукавички. У зв'язку з цим багатьом здається, що згадані вище поняття їх ніяк не стосуються, бо ж у їхніх повсякденних луках подібні предмети відсутні. Спойлер: ви помиляєтеся. Біжутерія — це не тільки те, що купують тінейджери в переходах метрополітену, а аксесуари — це не атрибути тургенівської дівчини. Насправді, перелік доповнень до образу величезний. Перераховувати весь список навряд чи варто, але є речі, про які не згадати не можна: 

  • біжутерія зі шкіри, скла, металу, пластику, дерева — вона може і повинна бути високоякісною, по можливості — дизайнерською, оригінальною, яскравою і досить дорогою (як і все дизайнерське);
  • сонцезахисні окуляри — так, це теж аксесуар, без якого неможливо уявити літній аутфіт і який дуже доречний в сонячні зимові дні (не кажучи вже про окуляри для зору, які людина, яка має проблеми з зором, практично ніколи не знімає і які просто зобов'язані бути якісною іміджевою річчю);
  • текстиль — починаючи від модних нині косинок і закінчуючи шарфами і палантинами, які не тільки захищають від холоду, але і грають роль родзинки в аутфіті;
  • ремені — вони, як палантини, які не тільки захищають, але і прикрашають: ремінь не просто утримує штани на талії, але і підкреслює її наявність. 

Думаєте, на цьому все? Як би не так! Аксесуари для волосся теж є частиною аутфіта: обідки, шпильки, гумки, пов'язки та інше. Чохол для телефону, клатч, запальничка, візитниця — навіть ці дрібниці, яким ми, як правило, не надаємо значення, можуть стати акцентами в нашому луці. Якщо грамотно підібрати колір цих штучок і навчитися поєднувати їх з основними предметами гардеробу, з функціональних дрібниць вони перетворяться в яскраві акценти. Недарма ж Чехов писав, що "в людині все повинно бути прекрасно". Так давайте ж попрацюємо над цим.

4 універсальних способа поєднання

Варіантів поєднання ювелірних виробів, одягу, ременів, сумок і взуття є мільярд. А може бути, навіть більше. Але якщо видихнути, заспокоїтися і розібратися, то раптово для самої себе ви з'ясуєте просту і зрозумілу істину. Виявляється, існують чотири базові ситуації, в яких вам може знадобитися вміння комбінувати і поєднувати, і чотири універсальних рішення. З них і почнемо.

Спосіб перший: якщо сумка і взуття відрізняються за кольором

Кажуть, сумка і взуття одного кольору — моветон. А ви напевно розмірковуєте про те, вірити цьому чи не вірити. Спойлер: не вірте. Одне з основних правил поєднання звучить так: важливо, щоб у вашому образі були присутні максимум два основних кольора. Якщо кольорів буде більше, лук вийде надмірно строкатим. Іноді в цьому дійсно є сенс і вища ідея. Але найчастіше строкатість є абсолютно зайвою. Особливо якщо мова про "робочий" аутфіт, в якому ви ходите в офіс. 

Отже, у вашому сьогоднішньому гардеробі, який ви приготували "на вихід", як раз два кольори. Не переймайтеся, якщо вони, на ваш погляд, занадто яскраві. Дотримання озвученого вище правила гарантує вашому образу еталонність навіть в тому випадку, якщо вибрані відтінки здаються занадто помітними. В цьому випадку ви можете сміливо вибрати пару взуття, яка буде своїм відтінком вторити сумці. Але знайте: це найпростіший варіант. Так би мовити, для новачків. Якщо ви хочете розширити межі комбінування, поєднуйте предмети одягу та біжутерію в луці, спираючись на керівництво іменитих модельєрів: 

  • нехай сумка буде такого ж кольору, як костюм, який на вас надітий, або сукня;
  • туфлі ж нехай повторюють колір верхнього одягу, наприклад, пальто або піджака, які надіті поверх сукні. 

Якщо на вас костюм, частини якого відрізняються за кольором, то сумка може вторити штаням (або спідниці), а взуття — піджаку. Хоча, за великим рахунком, можна і навпаки. До речі, якщо ви дівчина plus size і не знаєте, як правильно підбирати аксесуари до одягу, запам'ятайте просте, але ефективне правило: сумочка в вашому образі повинна бути контрастною. Якщо вона буде зливатися з тим предметом гардероба, з яким вона стикається в луці, аксесуар візуально розширить вашу фігуру. А ось якщо вам вдасться зіграти на контрасті — це буде тільки на руку. 

Якщо ж plus size — це не про вас, можете дозволити собі відмовитися від контрастних кольорів. Вибирайте сумочку будь-якого відтінку і не бійтеся, що вона "зіллється" з одягом: на ваш загальний зовнішній вигляд це ніяк не вплине.

Спосіб другий: якщо аксесуари одноколірні

Це якраз та ситуація, при якій сумка і туфлі одного кольору. Або, наприклад, ремінь і прикраси єдині в своєму відтінку. Дизайнери та стилісти рекомендують "пов'язувати" одноколірні аксесуари з най-най-елементом гардеробу: наприклад, з найяскравішим або з найсвітлішим — в залежності від зібраного вами комплекту. Це ж правило працює у разі, якщо на вас принтований одяг. За великим рахунком, принт (його наявність або відсутність) ніякого значення не має. У цьому випадку точно так само, як і в попередньому, аксесуари повинні поєднуватися або з найяскравішим предметом одягу, або з найсвітлішим, бляклим і непомітним — щоб наполегливо його підкреслити. 

Припустимо, ви обрали для виходу в світ пудровий брючний костюм, а під піджак вирішили надіти принтовану шовкову сорочку. В цьому випадку поєднувати ювелірні вироби та інші аксесуари необхідно з фоном принта. Така комбінація буде вважатися найбільш вдалою.

Спосіб третій: якщо основних кольора не два, а три

Від способу до способу завдання ускладнюється, подумаєте ви. Але не поспішайте лякатися. Насправді, ця ситуація є похідною від попередньої. Якщо вам вдалося створити ідеальну комбінацію з однотонним і принтованим одягом, то і в цей раз вийде не гірше. Головне питання: до якого з предметів гардероба підбирати аксесуари та прикраси до образу? Все залежить від ваших цілей. 

  • Яскравий образ. Якщо ви хочете, щоб кінцевий аутфіт вийшов максимально помітним і привабливим, беріть в якості орієнтира річ найяскравішого відтінку, і саме з нею комбінуйте аксесуари.
  • Стриманий образ. Якщо виділятися сьогодні вам ні до чого, якщо ви хочете, щоб лук вийшов спокійним і лаконічним, постарайтеся зробити так, щоб аксесуари були такого ж кольору, як і найнепомітніший предмет вашого гардеробу. 

Вкрай важливо для цього поєднання, щоб сумка, взуття та прикраси були одного кольору. Неважливо, з чим саме вони будуть поєднуватися — з яскраво-червоним піджаком або з легкою молочної блузою. У першому випадку всі додаткові предмети аутфіта повинні бути червоними, а в другому — молочними. Усі без винятку.

Спосіб четвертий: якщо одяг чорно-білий

Монохромний лук створений для ледачих — для тих, хто не хоче морочитися з комбінацією тих чи інших компонентів аутфіта, або у кого немає на це часу. На чорно-білому тлі предметів гардероба будь-які аксесуари будуть виглядати виграшно. Вони перетворюються в необхідні помітні акценти, за допомогою яких ви зможете висловити все, що завгодно, — починаючи від вашого сонячного настрою і закінчуючи навмисною войовничістю. 

Однак "ледачий" монохром досить швидко може перетворитися на небезпечний монохром: якщо ви не розбавите його півтонами. Вдалим можна вважати тільки той чорно-білий аутфіт, в якому присутній хоча б один додатковий відтінок. Це може бути топ кольору айворі (як відтінок білого) або графітова блуза (як один з відтінків чорного). 

Але навіть після цього виникає логічне запитання (таке саме, яким ми задавалися всі попередні рази): під який з кольорів підбирати аксесуари і біжутерію. Зрозуміло, під найяскравіший, тому що саме він найтемніший. Тобто під чорний, адже ми говоримо про монохромний аутфіт. 

Всього чотири правила, які легко запам'ятати, стануть вашою паличкою-виручалочкою. Зізнайтеся, скільки разів після шопінгу, приходячи додому, ви задавали собі питання: навіщо я купила цю сумочку? Відтепер незалежно від ступеня яскравості обновки, ви абсолютно точно зможете "зв'язати" її зі спідницею, піджаком або сукнею з вашого гардеробу.

4 загальних правила підбору аксесуарів

Підходів до вибору аксесуарів для лука існує не так багато. Основних всього два. Або ви використовуєте доповнення до одягу, щоб м'яко завершити аутфіт, або ви застосовуєте аксесуари в якості акценту з метою залучення уваги. Ви не повинні вибирати щось одне. Якщо ви проаналізуєте свої дії, то швидко зрозумієте, що час від часу ви користуєтеся то одним підходом, то іншим. Тому що кожен з них по-своєму ефективний в тих чи інших ситуаціях. 

Припустимо, ви збираєтеся на роботу або побачення. Логічно, що в обох випадках лук потребує м'якого завершення. Для походу в офіс найкраще обрати непримітні пусети або нитку перлів, а жіночність і ніжність на побаченні можна підкреслити за допомогою лакової сумочки і пудрової шовкової хустки, зав'язаної на зап'ясті або на шиї. Вечірка або вечерю в ресторані — принципово інша ситуація. В цьому випадку подовжені сережки, відкриті босоніжки, ювелірний браслет і клатч — саме акценти, а не ледь помітні штрихи. Щоб зорієнтуватися в будь-якій життєвій ситуації, яка вимагає від вас вміння комбінувати деталі і створювати з розрізнених речей єдине ціле, дотримуйтесь чотирьох основних правил. 

  1. Надлишок краще, ніж дефіцит. Якщо ви запитаєте у сучасного дизайнера, як правильно поєднувати прикраси в образі, то він відповість вам саме так. Хоча ще пару років тому відповів би інакше — практично навпаки. Сьогодні більше аксесуарів краще, чим менше. Але це аж ніяк не скасовує правила гармонії. Наприклад, туфель і сумки для завершеного образу буде недостатньо. А якщо до цього набору ви додасте браслет, хустку, ободок, сережки, рукавички і капелюшок — цього явно буде too much. Тримайте себе в руках, не треба обвішувати себе з ніг до голови всім, що зберігається в скриньці. Але і бути нудним своєму аутфіту не дозволяйте.
  2. Аксесуар зобов'язаний виглядати дорого. Вище ми вже звертали вашу увагу на те, що додаткові складові частини образу повинні бути максимально якісними. Причина проста: до аксесуарів придивляються набагато уважніше і прискіпливіше, ніж до джинсів або блузок. Тому важливо не продешевити. Штучка може мати цілком бюджетну вартість. Вона не зобов'язана належати авторству іменитого кутюр'є. Але вона абсолютно точно має бути якісною. Непорозумінням з написом Made in China з задирками на погано обробленому пластику — точно не наш варіант.
  3. Віковий ценз повинен бути дотриманий. Про це правило підбору аксесуарів знають всі, але в потрібний момент багато хто чомусь про нього геть забуває. Є кольори і текстури, які відповідають конкретному віком. Те, що підходить тинейджеру, безглуздо виглядає на бізнес-вумен. І навпаки. Впевнені, ви в курсі цього. Тепер головне, щоб правило знайшло практичне застосування в вашому житті.
  4. Обопільна гармонія. Найчастіше, поєднуючи одну річ з іншою і вибираючи під вбрання прикраси та аксесуари, ми забуваємо про те, що додаткові елементи повинні поєднуватися не тільки з одягом, але й один з одним. Капелюшок може ідеально виглядати з коктейльною сукнею. Але при цьому не факт, що з обраною вами сумкою їй вдасться створити ідеальний тандем. Ваше завдання зробити так, щоб все вийшло. 

Мабуть, теоретичних знань досить. Час переходити до практики. І якщо вже ми дозволили собі вище процитувати Чехова, процитуємо і Суворова, який сказав, що "теорія без практики мертва". Саме час оживити отриману інформацію.

Керівництво до дій: доповнюємо образ конкретикою

Сумка, ювелірні прикраси, ремінь і сонцезахисні окуляри — це саме ті "додатки", які ми найчастіше використовуємо при створенні кежуал-аутфіта.

Сумка

Взуття та сумка одного кольору: 2020 рік, який говорить словами іменитих дизайнерів, не бачить в цьому нічого такого. Хочете однотонні аксесуари — будь ласка. Бажаєте різнокольорові — теж не проблема. Але вибираючи сумку для тих чи інших цілей, зверніть увагу на декілька моментів, щоб не шкодувати про покупку в майбутньому. 

  • Мета. Це один з основних критеріїв, які відрізняють сумки одну від одної. Існують вечірні варіанти, повсякденні, пляжні та дорожні моделі. Який саме ви оберете — залежить від цілей, які ви переслідуєте. Важливо, щоб сумка за своїм цільовим призначенням не дисонувала із загальним образом.
  • Розмір. Теж має значення. Вважається, що мініатюрна сумочка більше підходить для урочистих заходів. А ось об'ємному аксесуару на таких заходах робити нічого. Це повсякденний варіант. До речі, розмір "сховища" для смартфона і жіночої косметички пов'язаний і з фігурою власниці. Моделям plus size підходять об'ємні аксесуари, які вміщують в себе безліч корисних речей. А мініатюрним представницям прекрасної статі варто віддати перевагу чомусь більш компактному.
  • Форма. Можливо, ви не в курсі, але форму сумки теж потрібно підбирати, відштовхуючись від вашого типу фігури. Якщо ви "яблуко", круглому аксесуару в вашому гардеробі робити нічого. Краще придбайте декілька сумочок трапецієподібної форми — поменше і побільше, для різних цілей.
  • Колір. Про те, як поєднувати відтінок аксесуара з основним одягом в образі, ви вже знаєте. Отже, якщо ваш гардероб різноманітний, то ви зможете знайти застосування і сумці кольору зеленої трави, і ультрамариновому аксесуару. Але якщо у вашій шафі домінують абсолютно конкретні і, здебільшого, стримані кольори, вибираючи чергову сумку, керуйтеся правилом універсальності. Чим більш нейтральним буде колір сумочки, тим простіше її буде вписати в той чи інший лук.
  • Відчуття. А точніше навіть ваш комфорт. Сумка — це річ, в руках або на плечі з якою ви проведете багато часу. Тому дуже важливо, щоб ви органічно почували себе з нею. Не бійтеся приміряти сумку в магазині, трохи походіть з нею по бутіку, надіньте так, а після надіньте сяк. Це важливо, щоб не придбати річ, яка потім буде припадати пилом у шафі.
  • Фурнітура. Стилісти Gold.ua впевнені в тому, що фурнітура — це дзеркало якості аксесуара. Якщо вона дешева, якщо блискавка погано застібається, якщо заклепки виглядають не найкращим чином, відмовтеся від такого виробу. І до речі: вибираючи між золотою і срібною фурнітурою, краще віддати перевагу останній. Згодом навіть найякісніше "золото" на сумці зітреться, оголивши срібну "лисину".
  • Матеріал. З матеріалом все просто: він повинен мати гарний вигляд і бути якісним. І неважливо, тканина це, натуральна шкіра або модний нині еко-кожзам, який підкреслить ваше дбайливе ставлення до навколишнього середовища. 

Добре, коли в жіночому гардеробі є десятки різних сумочок. Подібними колекціями можуть похвалитися голлівудські селебрітіз та інші знаменитості. Але найчастіше сумочок в жіночій колекції декілька — три-чотири. І якщо це ваш варіант, то сумки повинні бути класичними (читайте — універсальними). Базові моделі набагато простіше комбінувати і поєднувати з іншими складовими аутфіта. На відміну від незвичайних дизайнерських, які вимагають для себе відповідного обрамлення.

Окуляри

Сонцезахисні окуляри здатні захистити ваші очі не тільки від сонця. Від вітру, снігу і дощу — теж. А ще — від небажаних поглядів перехожих, коли в ваших очах відображені сліди стресу, втоми або недосипання. На жаль, універсальних порад з підбору окулярів не існує. Вибираючи скло та оправу, ви повинні орієнтуватися на власний бюджет і форму вашого обличчя. Звісно ж, не варто забувати і про закони логіки. Тому що металева оправа, яка приємно охолоджує шкіру в літній період, може стати причиною травми морозним січневим днем, і це теж потрібно враховувати. Але кілька порад експерти все ж таки дати можуть. 

  • Враховуйте форму обличчя:
  1. якщо воно вузьке — вибирайте окуляри з овальною або прямокутною оправою;
  2. якщо обличчя кругле і широке — зробіть ставку на аксесуар з квадратним або прямокутним склом, щоб візуально звузити овал;
  3. якщо обличчя овальне — вибір сонцезахисних окулярів нічим не обмежений;
  4. щоб підкреслити вилиці, окуляри повинні бути трішки ширшими за обличчя (особливо гарними в даному випадку є оправи-метелики, куточки яких злегка підняті вгору).
  • Звертайте увагу на сезон:
  1. в літній період року скло повинно бути з максимальним захистом від ультрафіолетового випромінювання, а його колір, відповідно, повинен бути темним; що ж стосується оправи, краще вибрати темну, щоб вигідно підкреслити морський загар;
  2. в зимовий період скло повинно бути світлішим, тому що ультрафіолетове випромінювання не настільки інтенсивне, а отже — необхідність в темному склі відсутня; оправу краще вибрати світлу.

Якщо у вашому гардеробі тільки одні сонцезахисні окуляри, вони повинні бути універсальними. Пошукайте в оптиці щось середнє — модель, яка в тій чи іншій мірі відповідає всім перерахованим вище критеріям.

Ремінь

Сучасні ремені — річ не просто функціональна. Ремінь не може бути непримітним, він обов'язково повинен бути красивим. Естетику аксесуара кожна з вас здатна оцінити і візуально. А ось до якості доведеться придивитися. Щоб не помилитися, зверніть увагу на наступні моменти. 

  • Якість. Визначити якість ременя можна по зрізу: в хорошому аксесуарі зріз забарвлений. Крім цього річ повинна хоч трохи тягнутися. Якщо ремінь не тягнеться взагалі, значить вичинка шкіри не так хороша, як хотілося б, і це мінус.
  • Фурнітура. Щоб її перевірити, потрібно з'єднати фурнітуру з кожним з отворів, пророблених в шкірі. Якщо при зіткненні фурнітура прилягає нещільно, значить якість залишає бажати кращого.
  • Прошивка. Дуже бажано, щоб вона була. Деякі моделі просто проклеюються. Це також непогано. Але прошитий аксесуар служитиме вам набагато довше. Нитки не схильні до впливу зовнішніх факторів настільки, як клей. 

Якщо не знаєте, який ремінь купити, візьміть за основу базову сумочку з вашого гардеробу або улюблені туфлі, які одягаєте найчастіше. Якщо вам вдасться підібрати ремінь, який перегукується текстурою і кольоровою гамою з цими предметами гардеробу, ви отримаєте імпровізований комплект. А для будь-якого аутфіта такий комплект — запорука успіху.

Прикраси

Ювелірні або біжутерія — вирішувати вам. В арсеналі справжньої модниці присутнє і те, і інше. І неодмінно чудової якості. Біжутерії не варто боятися. Тим більше якщо вона дизайнерська. Часом такі прикраси виглядають куди краще, ніж мас-маркетовська ювелірка. Та й до того ж на все свій час — свій день та година. Офісний лук досить доповнити лаконічним сріблом або золотом. А ось на червоній доріжці масивні дорогоцінні метали — суцільний моветон, тут без дизайнерської біжутерії ніяк. 

  1. Звертайте увагу на виробника. Як правило, це друга річ, на яку дивиться жінка, вибираючи прикрасу. Перша — сам виріб. Якщо мова про біжутерію, то лідерами в цій галузі є італійці, французи та чехи. Якщо ж ви вибираєте прикраси з дорогоцінних металів, багато українських виробників запросто дадуть фору західним. У будь-якому випадку, вам варто зазирнути до каталогу Gold.ua, щоб відшукати "той самий" виріб — один або відразу декілька.
  2. Враховуйте ситуативність. Особливо в разі носіння біжутерії. Ювелірні вироби, які ми вибираємо, як правило, універсальні: їх можна в принципі ніколи не знімати. А ось для біжутерії певні умовності все ж таки існують. Тому перш, ніж вийти на вулицю, варто переконатися, що обрані вами в якості акцентів аксесуари доречні.
  3. Узгодьте вибір з вашим кольоротипом. Не тільки одяг, але і прикраси тісно пов'язані з кольоротипом вашої зовнішності. Ви ж пам'ятаєте існуючі кольоротипи, правда? Зима, осінь, весна та літо. Одного разу ми з вами вже вчилися визначати свій власний. Скористайтеся цим умінням і при виборі прикрас, щоб не надіти те, що вам абсолютно не личить.
  4. Обійдіться без еклектики. У сенсі — не намагайтеся поєднувати непоєднуване. Під непоєднуваним ми в даному випадку маємо на увазі біжутерію та вироби з дорогоцінних металів. Це типи виробів, які не здатні створити гармонійний тандем в принципі.
  5. Прислухайтеся до почуття міри. Краще більше, ніж менше — це ви правильно запам'ятали. Тобто краще три прикраси, ніж одна. Але і у цього правила існують певні рамки. Достатньою вважається кількість три: це максимальне число виробів, з яких може складатися аутфіт здорової людини. Більше — вже too much. 

Ну і, звичайно ж, стиль. Прикраса в стилі бохо і класичний стиль в одязі не поєднувані. Персні з самоцвітами, виконані в ретро-стилістиці, як мінімум, здивують своєю присутністю в романтичному луці. Авангардні каблучки і ​​гардероб в стилі рустик теж друзями не назвеш. 

Але якщо дуже хочеться, якщо ви відчуваєте шостим почуттям, що створене вами поєднання дійсно гарне та органічне, — не стримуйте себе! Цілком можливо, ви, всупереч всім класичними правилами, створили унікальний аутфіт в еклектичному стилі. А якщо так, то наші поради вам вже ні до чого: ви талант, і цілком готові самостійно писати поради і створювати тренди.

1.   Д/З: 

Практична робота: Виконати проєкт зі створення власного стилю в одязі із застосуванням аксесуарів.
Наприклад для хлопців - краватки, а для дівчат - хустки.
Намалювати декілька варіантів або зробити фото на собі чи на комусь.

Перегляд відеофрагменту: «Зав’язування шарфів та хусток»


31 урок
13.05.22(Соколівка)
09.05.22(Іванівка)
Тема: Види одягу

Мета:

Навчальна: забезпечити засвоєння учнями знань про види одягу, моду та стиль в одязі; сформувати вміння та навички виготовляти, та добирати аксесуари до одягу враховуючи модні тенденції та стилі в одязі;

розвивальна: сприяти розвитку пізнавальної активності, естетичного смаку, уміння працювати самостійно та в парах; викликати інтерес до професій художньо-естетичного циклу;

виховна: виховувати старанність, уважність, акуратність, виховувати доброзичливість та взаємоповагу під час виконання трудових завдань.


30 урок
06.05.22(Соколівка)
02.05.22(Іванівка)

29 урок
29.04.22(Соколівка)
25.04.22(Іванівка)
Тема: Основні стилі одягу 

Мода - це відмінна і часто постійна тенденція стилю, в якому одягається людина. Це манера нашої поведінки і новітні творіння дизайнерів. Мода вражає, інтригує, але не вмирає ніколи. Це те, з чим ми маємо справу щодня.

Існує безліч стилів одягу. І навіть люди, які стверджують, що їм все одно, що носити, щоранку вибирають саме той одяг і образ, які говорять про них, їх внутрішній світ і про те, що вони зараз відчувають.

Галерея Льону підготувала для вас найбільш популярні модні тенденції, які допоможуть розібратися в основних стилях одягу, щоб завжди виглядати приголомшливо.

ТОП-12 ПОПУЛЯРНИХ СТИЛІВ ОДЯГУ:

1. Казуальний стиль

1.jpg

Повсякденний одяг - це стиль з комфортом. Такий одяг не викличе особливих хвилювань у законодавців моди. Разом з тим, він ідеальний для щоденного носіння, оскільки є довговічним і зручним. Казуальний одяг - це дух вуличної моди.

2. Діловий стиль одягу

2.jpg

Жінка, яка обирає діловий стиль одягу - це розумна, витончена жінка, яка потребує і заслуговує поваги від всіх оточуючих. Вона не розмінюється на дрібниці і має високий статус у суспільстві. Її гардероб практичний, стриманий і в той же час неймовірно привабливий, з безліччю блейзерів, клубних піджаків і спідниць-олівців.

Діловий стиль одягу не допускає недбалості, неохайності, пом'ятости або потертості. Всі шви повинні бути ідеально прострочені.

В формальному діловому середовищі стандартом одягу для чоловіків і жінок є костюм, піджак, штани, спідниця або плаття в поєднанні з відповідними аксесуарами.

3. Спортивний одяг

3.jpg

Спортивний одяг використовується для занять спортом, виконання фізичних вправ, оскільки є практичною, зручною і безпечною. Типовий спортивний стиль - це шорти, спортивні костюми, легінси, лосини, футболки, тенісні сорочки та сорочки поло.

Досить часто спортивний одяг носять, як повсякденне. Такий стиль називається Active Wear.

4. Класичний стиль

4.jpg

Класичний стиль одягу висловлює відчуття стабільності і комфорту. Він має на увазі бездоганне пошиття, прямі лінії і фокусується на простій елегантності. Якщо вам близький цей стиль, то ваш гардероб напевно говорить про елегантність та витонченість його власника. Класичний стиль одягу також називають «складною модою».

5. Екзотика

5.jpg

Екзотичний стиль - це фокус на чомусь незвичайному і оригінальному. Досить часто такий образ виглядає таємниче і інтригуюче. Стиль одягу зосереджений на багатих кольорах, вишивці, таємничих візерунках, етнічних мотивах, принтах і мозаїці.

Найчастіше такий одяг виглядає більш яскраво і ефектно наживо, ніж на фото.

6. Вінтаж

6.jpg

Вінтажна мода повторює стилі минулих епох. Будь-який одяг, виготовлений ​​до 1990-х років, вважається винтажним. Одяг з 1920-х або більш ранніх років називають антикварним. Прикладом вінтажного одягу може послужити плаття або спідниця годе.

Такий стиль одягу також називають ретро-стилем або ретроспективним.

7. Арті

7.jpg

Арті - це стиль творчої натури. Одяг художника безпосередньо розкриває його або її творчу індивідуальність. Артистичний стиль уникає буденності і повсякденності, зупиняючись на чомусь по-справжньому унікальному.

Люди з почуттям художнього стилю також надають перевагу предметам ручної роботи і іноді створюють власний одяг, в тому числі аксесуари.

8. Препп

8.jpg

Препп - стиль одягу для дівчат, натхненний гардеробом коледжу. Це блузки з накрохмаленими комірцями, спідниці і колготки. Волосся шанувальниці стилю препп майже завжди прикрашене милою пов'язкою і зазвичай вона носить окуляри. Одяг в стилі препп легко поєднувати.

Свій початок стиль бере з підготовчих шкіл північно-східній Америки (pre-college preparatory). В остаточному підсумку цей образ вийшов далеко за межі кампусів коледжу, сформувавши колекції багатьох культових дизайнерів.

9. Стиль бохо

9.jpg

В основі богемного стилю одягу, який зазвичай називають «бохо», лежать вільні гладкі тканини, багатошаровість, хитромудрі візерунки і екзотичні текстури.

Натхненниками бохо- стилю є циганські і хіпі-мотиви. Це яскраві кольори, принти, оздоблення вишивкою, бахромою і бісером, доповнені шарфами, капелюхами, помпонами, аксесуарами зі срібла і пір'я.

10. Елегантний одяг

10.jpg

Ключем до елегантного стилю одягу є вишуканість і гламур. Жінка, що віддає перевагу такому стилю, не вийде на вулицю не переконавшись, що вона виглядає карколомно. Вона приділяє пильну увагу створенню свого гардероба з ніг до голови, використовуючи найстильніші і гламурні деталі образу.

Елегантний стиль має на увазі сліпучі коштовні камені, бездоганну укладку волосся, а також приголомшливий наряд, який змушує всіх обертатися. Елегантний образ - це ідеальне поєднання витонченості і сексуальності.

11. Готичний стиль

11.jpg

Готична мода знаходиться під впливом готичної субкультури. Для створення подібного образу в одязі потрібно тільки одне - чорний колір. Від чорного волосся до чорних губ, від чорних сорочок до чорних чобіт.

Шанувальниць готичного стилю зазвичай можна побачити в обтягує одязі, хитромудрих чорних сукнях, тонні ланцюгів, шипів, шпильок, заклепок і інших екзотичних аксесуарів. Загальний вигляд такого образа задуманий як «темний», «хворобливий» і «загадковий».

12. У стилі «рок»

12.jpg

Стиль рокера дуже багатогранний і може змінюватися від людини до людини, в залежності від того, який рок він любить. Однак, чи носите ви футболку Ramones або толстовку Metallica, у вас буде кілька спільних рис: рвані джинси, шкіряна куртка і штани, кеди, стіли або черевики.

Шкіряні мотоциклетні куртки рокерів, їх рюкзаки і сумки часто прикрашені металевими заклепками, гвоздиками, нашивками і шпильками. Рок-стиль в одязі виключає мішкуватість і навпаки, тяжіє до обтягуючих речей.

Д/З: обрати свій стиль та в зошиті замалювати свою колекцію одягу.

28 урок
22.04.22(Соколівка)
18.04.22(Іванівка)

Продовжуємо готуватися до Великодня,  прикрашаємо оселі!

Допомагаємо мамам в приготуванні святкового столу!

27 урок
15.04.22(Соколівка)
11.04.22(Іванівка)
31 урок

Готуємось до Великодня,  прикрашаємо оселі!

Допомагаємо мамам в приготуванні святкового столу!

ідеї для 5-9 класів.

https://www.youtube.com/watch?v=umPe9JJTqWw

https://www.youtube.com/watch?v=PXNu9FQFLxY

https://www.youtube.com/watch?v=I5THwayoGR8

 Також черпайте ідеї в інтернеті, можна виконувати роботи з паперу чи картону, фетру, фоамірану та природніх матеріалів. Включайте метод фантазування. 

Фото виконаних робіт надсилати на электрону адресу tetianaa14@gmail.com 

26 урок
08.04.22(Соколівка)
04.04.22(Іванівка)

Об’єкт проектної діяльності №8: Писанка

Основна технологія: Технологія виготовлення писанок.

        Сьогодні ми познайомимось з новим видом декоративно – ужиткового мистецтва – писанкарством. 
На цьому уроці ми спробуємо спроектувати, проаналізувати майбутній виріб та створити композицію писанки.
Ви будете знати:
-         історію декоративно-прикладного мистецтва – писанкарства;
-         види виготовлення писанок різними техніками.
Ви будете вміти:
-         підбирати, готувати матеріали та інструменти для роботи;
-         виготовляти писанку з дотриманням технології.
Навчитесь цінувати:
-         звичаї, традиції українського народу.
-         інтерес та повагу до історичного минулого людства,  його легенд і вірувань (про яйце);
-         любов до народного мистецтва (писанкарства);
-         естетичний та художній смак.
Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. В ті часи все навколо було живим і вміло розмовляти. Щоб вижити серед могутніх стихій, потрібно було мати серце, чисте, як гірські води, а руку міцну, як гілля дуба, а ще знати дивовижну мову Всесвіту.
Згодом виникли символи, неначе букви тієї чарівної мови. Зображуючи їх на стінах печер, посуді та одязі, люди зверталися до сонця, вітру, води, землі. З часом ті послання почали писати на пташиному яйці.
Орнамент писанки  складається з поєднання певних знаків-символів та кольорової гами , що збереглися на Україні з давніх часів, як бачення та сприйняття навколишнього світу та  безмежжя Всесвіту. Символічних малюнків у писанках понад 100.
Символи на писанках 
 Д/З: Знайдіть цікаві факти про писанку та перешліть своїм друзям.
25 урок
01.04.22(Соколівка)
28.03.22(Іванівка)

Об’єкт проектної діяльності №8: Писанка

Основна технологія: Технологія виготовлення писанок.

Тема: Види писанок.




Д/З: Ознайомитися з різними техніками писанкарства та визначитися в якій техніці будете працювати( придбайте по можливості матеріал) 

24 урок
тематична
25.03.22(Соколівка)
21.03.22(Іванівка)
Тема: цікаві факти про текстильні вироби для власних потреб.
 Опрацювати самостійно на просторах інтернету .
Д/З:знайти декілька найкращих фактів , записати в зошит, та розповісти своїм друзям. І також поділитися зі мною виславши  на адресу електроної пошти tetianaa14@gmail.com

23 урок
18.03.22(Соколівка)
14.03.22(Іванівка)
Тема:Контроль якості, догляд за текстильними іграшками.
За той час, що я захоплююся авторською лялькою і іграшкою можу сказати, що доглядати за ними зовсім нескладно і якщо дотримуватися нехитрих правил, лялька буде радувати не одне покоління (на фото мої текстильні ляльки). Способи догляду залежать від матеріалів з яких зроблена лялька. Трохи розповім тут про догляд за текстильними ляльками.

1.Не піддавайте ляльку впливу занадто високих і дуже низьких температур.

2. Не залишайте ляльок надовго під прямими сонячними променями тканини з яких зшита лялька, вона може вигоріти. Ідеально зберігати ляльок подалі від вікон, там, куди сонячні промені не потрапляють надовго. Зрозуміло, що біди не буде від фотосесії на природі при яскравому сонечку, але ось забута на віконці лялька, може перестати радувати Вас яскравістю фарб.

3. інтер′єрних ляльок, зроблених з текстилю прати не можна (рекомендується здувати пил за допомогою фена в \\′холодному режимі\\′). Таким чином можна очистити саме запорошене лялькове плаття і очистити волосся.

4. Якщо одяг у ляльки знімний - його можна випрати вручну з використанням сприятливих миючих засобів, але все ж краще переодяганням текстильних ляльок не захоплюватися, все-таки це в основному колекційні ляльки, призначені більше для милування, ніж для гри. Та й ще момент: якщо все-таки вирішили переодягнути, то знімайте одяг через ноги (особливо якщо у ляльки волоссячко з натуральних матеріалів і приклеєні вії).

5. Якщо раптом все ж личко ляльки забруднилося, то можна його обережно почистити вологими дитячими серветками, часто їх міняючи, щоб не розмазати бруд по всьому обличчю (якщо при очищенні Ви пошкодили рум\\′янець ляльки, його можна відновити злегка припудривши щічки ляльки сухою пастеллю, дитячими крейдою або рум\\′янами без перламутрових частинок).
Д/З: скласти памятку по догляду за своїм виробом
22 урок
25.02.22(Соколівка)
Тема: Розрахунок собівартості виробу іграшки. Контроль якості, догляд.

Економічні розрахунки собівартості виробу(приклад)

     Економічні витрати та витрати матеріалів: 

Тканина для виготовлення виробу(довжиною 100 см, шириною 120см)- 220грн.
Нитки муліне чорного кольору(1 котушка) – 5 грн.
Нитки муліне білого кольору(1 котушка) – 5 грн.
Фурнітура для очей - 6 грн.
Фурнітура для носа - 2 грн.
Синтепон(200гр) - 30 грн.
Рожева стрічка (20 см) - 10 грн.

     Тканина, стрічка та синтепон були у наявності, тому виріб обішовся мені значно дешевше. Однак тканини та матеріали, які я використовувала якісні та порівняно дешеві.
Д/З: провести міні маркетингові дослідження.

1 комментарий:

 Шановні учні в зв'язку з переходом на дистанційне навчання прошу користуватися даним блогом.