Шановні здобувачі освіти! Продовжуємо працювати дистанційно.
Ілюстрації і анімаційні картинки, опубліковані в цьому блозі, взяті з відкритих джерел Інтернету і використовуються виключно в некомерційних цілях.
Фото завдань і виробів відправляємо на tetianaa14@gmail.com
27.02.24
Тема: Типи обличчя. Добір зачіски з урахуванням форми обличчя, якості та стану волосся, тенденцій моди.
опрацювати підручник ст.69-72
Як підібрати зачиску за типом обличчя
Як правильно підібрати зачіску за формою обличчя? Перше, що необхідно врахувати - недоліки і порушення балансу в пропорціях. Основне завдання - зорова корекція типу обличчя і форми голови.
Овал
Що заборонено? В цілому, для вибору зачіски тут обмежень немає. Однак якщо пропорції все ж мають невелику похибку, можна візуально виправити її. Для занадто звуженого лоба не підійде гладка зачіска з прямим проділом.
Корекція дефектів. Якщо овальне обличчя має дещо витягнуту форму, краще віддати перевагу подовженим стрижкам і чубчику. Відмінним рішенням стануть пасма, що природно спадають, з легким прикореневим об'ємом в зоні чола. Якщо чоло занадто високе, підійде прямий або косий чубчик.
Вибір чубчика. Овальне обличчя відмінно виглядає як з чубчиком, так і без нього. Найбільш прийнятний варіант - косий чубчик, якщо цього дозволяє домогтися природний тип волосся.
Довжина. Для даної форми гарні будь зачіски: пряме волосся однієї довжини, багатошарові стрижки зразок каскаду, подовжене каре і класичний боб.
Кругле обличчя
Що заборонено? Жінкам із круглим обличчям небажано обрамляти його густим широким чубчиком. Не потрібно робити хімічну завивку - локони і хвилі можуть додатково підкреслити круглі лінії. Не найбільш вигідними будуть стрижки з кінчиками біля скул і щік (будь то каре або драбинка). Також власницям круглого типу краще не фарбувати волосся в рівномірний тон. У виборі зачіски слід уникати горизонтальних ліній і рівного проділу.
Корекція дефектів. Щоб максимально наблизити кругле обличчя до овальної форми, підійдуть багатошарові стрижки та зачіски з об'ємом на маківці. Якщо волосся в'ється від природи, варто відрощувати довжину і не експериментувати з короткими стрижками. Візуально подовжує обличчя високий кінський хвіст з гладким зачосом. Якщо волосся рідке і тонке, потрібно обов'язково прикривати вуха і підбирати подовжений тип стрижки.
Вибір чубчика. Основне правило - рівна структура волосся. Чубчик повинна бути переважно багаторівневим і асиметричним. Слід уникати прямого краю і зайвої пишності. Косий чубчик допускається в тому випадку, якщо основна довжина дозволяє приховати вуха.
Довжина. Для круглоліцих дівчат відмінним рішенням є коротка багатошарова зачіска. Ідеально підійде подовжене каре без чубчика, короткий боб.
Квадрат
Що заборонено? Основне, чого слід уникати - пряме волосся, відкритий лоб, занадто коротка довжина, густі одношарові чубчики, симетричні зачіски з довжиною до підборіддя, зачесане назад волосся.
Корекція дефектів. Щоб пом'якшити риси квадратної форми, бажано підбирати асиметричні стрижки і косі чубчики. Актуальні спадаючі локони і кучері, що обрамляють овал обличчя. Щоб візуально звузити підборіддя, необхідний легкий об'єм біля коріння.
Вибір чубчика. Тут відмінно підійде косий багатошаровий чубчик, що закінчується на рівні скул.
Довжина. Квадратній формі підходить будь-яка довжина. Короткі стрижки потрібно робити максимально об'ємними і асиметричними, довге волосся завивати або укладати. Основне правило - відсутність ідеальної гладкості і прямого проділу.
Трикутник і ромб
Що заборонено? Рішуче не підходять для цієї форми обличчя укорочені та широкі чубчики, зачесані назад бічні пасма, ультракороткі хлоп'ячі стрижки. Небажано робити зачесаний назад хвіст.
Корекція дефектів. Завдання - візуально розширити нижню частину і збалансувати її з зоною чола. Для трикутного типу відмінно підходять трапецієподібні стрижки, локони і каре з завитими назовні кінчиками. Підійдуть зачіски, найширша частина яких припадає на область скул і підборіддя.
Вибір чубчика. Сердцевидне лице прикрасить филирований косий чубчик. Якщо лоб особливо широкий, можна зупинитися на подовженому прямому варіанті.
Довжина. Оптимальний варіант - подовжене каре, стрижки до середини шиї і почала плечей. Довгому волоссю необхідно надавати додатковий обсяг на кінцях. Виграшно на них будуть виглядати локони і хвилі.
Прямокутник
Практична робота. Визначення своєї форми обличчя. Дібрати собі зачіски, замалювати або записати в зошити.
Д/З:скласти Тест "Краса та здоров'я"
Волосся - це один з найважливіших компонентів зовнішності людини. Воно виконує безліч функцій, зокрема:
- захищає шкіру голови від сонячних променів та інших зовнішніх впливів;
- підтримує терморегуляцію організму;
- створює образ і підкреслює індивідуальність.
Щоб волосся було здоровим і красивим, необхідно правильно за ним доглядати. Але перш ніж розпочинати догляд, важливо зрозуміти, як влаштоване волосся.
Знання структури волосся допомагає зрозуміти:
- які чинники можуть негативно вплинути на волосся;
- які засоби для догляду будуть найбільш ефективними;
- які процедури допоможуть поліпшити стан волосся.
Що таке волосся
Волосся (його видима частина) - це мертва структура, що складається з відмерлих клітин. Живою частиною є корінь, у якому відбувається споживання поживних речовин і поділ клітин. У міру проростання, волосся ущільнюється, стає міцним і відмирає. На структуру і стан стрижня волосся впливає навколишнє середовище, механічний і термічний вплив, сонце, вода, салонні процедури і домашній догляд.
У дорослої людини від народження в середньому 100-150 тисяч волосяних фолікулів (у блондинів - 140 тисяч, у шатенів - 110 тисяч, у брюнетів - 100 тисяч, у рудих - 90 тисяч у середньому). На маківці волосся росте щільніше, на лобі й потилиці - менш щільно. Не всі фолікули можуть виробляти волосся і їхня кількість завжди більша за кількість волосся на голові.
Анатомічно волосся складається з двох частин: кореня і стрижня (стовбур).
Ми часто чуємо про різні види забруднення і те, що раціональне споживання ресурсів – не ціль, а реальність, до якої кожен має прийти. Але, навіть озброївшись найблагороднішою метою, врятувати планету не так просто, якщо не знаєш, з чого почати.
Еко, органічна, натуральна, рослинна: що все це означає?
В Україні та світі немає чітких вимог до термінів «натуральна» та «еко-» косметика. Це маркетингові інструменти, які не потребують підтвердження. Уся відповідальність за рівень якості та натуральності косметики лежить саме на виробниках та їхньому розумінні «природності».Інша історія з маркуванням organic – воно потребує спеціальної сертифікації. Це жорсткі вимоги, які визначають способи екстракції речовин, обробки землі тощо. Згідно із законом України про «Технічну регламентацію з екомаркування» відповідної екологічної сертифікації також потребують слова «зелена косметика» та «екологічно чиста».
Нюанси є залежно від системи органічної сертифікації. Наприклад, європейська асоціація Cosmos-Standard визначає досить жорсткі правила сертифікації саме «органічних» продуктів. Асоціація об’єднує такі основні органічні лейбли Європи, як Soil Association (Англія), Ecocert (Франція), Cosmebio (Франція), BDIH (Німеччина) та AIAB/ICEA (Італія). Згідно з її вимогами, аби отримати право писати Organic на етикетці, у складі продукту НЕ МАЄ БУТИ:
синтетичних барвників, лише сертифіковані;
синтетичних віддушок, лише сертифіковані;
синтетичних консервантів, силіконів, похідних нафтохімії, хімічних УФ-фільтрів, четвертинних солей амонію, отриманих із синтетичних жирних кислот.
Кількість натуральних (якість яких підтверджена) інгредієнтів, отриманих екологічним способом, має становити НЕ МЕНШЕ ЯК 95%.
Для виготовлення рослинної косметики, яка включає натуральні екстракти рослин, такі компанії, як Yves Rocher, використовують власні технології екстракції. Крім того, рослинна косметика бренду не тестується на тваринах.З чого складається органічна та рослинна косметика
Інгредієнти тваринного походження допускаються в органічній продукції лише за умови, що їх отримали етичним способом – без шкоди тваринам. Наприклад, продукти бджолярства (віск, мед); протеїни, молочка та кератин (зі стриженої шерсті); ікра з рибних ферм, яку отримують з «доїння», а не вбивства риб.Інгредієнти рослинного походження мають вирощувати в екологічно чистих господарствах, які щороку проходять сертифікацію. Або ж такі інгредієнти збирають у місцях прородного зростання під серйозним контролем. Рослини не мають бути продуктом генної модифікації – це стосується сої, пшениці, рапсу. Заборонено використовувати пестициди, а боротьбу зі шкідниками та бур’янами здійснюють механічними способами та за допомогою органічних препаратів, наприклад, ефірних олій.
Як виготовляють органічну та рослинну косметику:
1.
Виробництво не має шкодити довкіллю.
2.
Методи виробництва не мають кардинально змінювати хімічні властивості інгредієнтів.
3.
Виробник має вести документацію таким чином, щоб можна було простежити увесь ланцюжок від виробника сировини до кінцевого споживача.
4.
Тару та упаковку мають виготовляти з речовин, що розкладаються і піддаються вторинній переробці. А також не завдають шкоди екосистемі матеріалів.
Yves Rocher не використовує генномодифіковані рослини для своєї продукції та дотримується принципів органічного сільського господарства – вирощування рослин без шкоди довкіллю та захист напівзниклих видів. Частину інгредієнтів для косметики Yves Rocher вирощують на власних полях Ла-Гасії французького регіону Бретань. На 55 гектарах полів, що мають сертифікат Ecocert, бренд вирощує рослини за принципом біологічної агрокультури. Yves Rocher не використовує хімічних добрив та зобов’язується зберігати біорізноманіття флори. Тестування та подальше виробництво продукції відбувається також на базі власних потужностей. Таким чином компанія контролює усі процеси та несе відповідальність за якість рослинної продукції.
Які складові косметики негативно впливають на екологію:
Силікон
Силікон – це матеріал, який виробляють небезпечним для природи способом. Крім того, він накопичується у довкіллі – в атмосфері, воді, ґрунтах. Що хорошого у силіконах? Вони утримують вологу, утворюючи на поверхні оклюзійну плівку. Саме вона забезпечує, наприклад, сяяння волосся від миття шампунем.
Силікони мають властивість залишатися і в організмі людини у невеликих дозах. Це має негативний вплив на волосся. Проте силікони не токсичні та фактично інертні для людського організму.
Усі формули нових продуктів Yves Rocher, які потрапляють у стічні води (як шампуні, гелі для душу), не містять силіконів. У інших продуктах силікони замінили натуральними інгредієнтами. А в ексфоліантах замість пластикових та силіконових кульок використовують рослинну пудру.Парабени
Парабени – це консерванти, які активно використовують у косметиці, фармацевтиці та харчовій промисловості. Вони мають антибактеріальну дію, низьку собівартість і практично не викликають алергічних реакцій.
Парабени заборонені в органічній продукції, оскільки, як показали дослідження, вони можуть викликати рак і збій ендокринної системи. Проте не все так однозначно. Кислота p-hydroxy-benzoic, з якої отримують парабени, присутня у рослинах. Наприклад, у ягодах асаї та брусниці. Тому з певною поправкою можна стверджувати, що метил- і етилпарабен – «майже натуральні» консерванти.
Yves Rocher використовує у 97% своєї продукції альтернативи парабенам: сорбінову кислоту, сорбат калію та бензоат натрію. Решта 3% продукції містить лише сертифіковані парабени, що забезпечують зберігання продукції.Мінеральні олії
Мінеральна олія – це похідний продукт від нафтохімічної промисловості. Попри те, що нафта – природний компонент, який не шкодить організму людини, його виготовляють з вичерпного ресурсу, що суперечить ідеям сталого розвитку.
Барвники та ароматизатори
Такі складові косметики та засобів для догляду за собою є потенційними алергенами. Так само, як і ефірні олії. Тому їхнє застосування в органічній та рослинній косметиці обмежене.
Що робити з упаковкою?
Упаковку для косметики зазвичай виробляють з пластику. Він закінчує свій шлях на смітнику, забруднюючи землю та ґрунти. Крім того, іншою проблемою є мікропластик – дуже маленькі частинки пластику, які утворюються від його повільного розпаду в довкіллі.Дослідження незалежної журналістської платформи Orb Media довели, що на сьогодні мікропластик присутній у звичайній проточній воді різних країн світу. Ми споживаємо пластик разом з водою. Різні види пластику розкладаються по-різному, і шлях мікропластику у воду, ґрунти та організм людини дуже важко відстежити.
За продаж кожного продукту I love my planet Фонд Yves Rocher під егідою Інституту Франції садить дерево.
На сьогодні у світі вже висаджено 82 мільйони дерев, з них 506 400 – в Україні
https://www.the-village.com.ua/village/city/save-the-planet/277317-yves-rocher-special3ї
Практична робота. Добір засобів догляду за обличчям з урахуванням типу шкіри.
24.11.22(25 урок)
22.11.22(24 урок)
17.11.22(23 урок)
15.11.22(22 урок)
Тема: Технологічний етап. Приготування різних корисних солодощів.
Складання конструкційних карток.
Д/З: робота над проектом(приготування виробу,фото, відео)
10.11.22(21 урок)
Тема: Конструкційний етап. Добір та визначення необхідної кількості інгредієнтів. Добір необхідного кухонного інвентарю та посуду.
Д/З: у створену презентацію зробити слайди конструкційного етапу свого проекту
08.11.22(20 урок)
Тема: Конструкційний етап.
Практична робота: Ескіз виробу. Опис виробу.
Д/З: у створену презентацію зробити слайди конструкційного етапу свого проекту
03.11.22(19 урок)
Тема: Тематика корисних страв. Оформлення та аксесуари
робота над проектом
Д/З: у створену презентацію зробити слайди конструкційного етапу свого проекту
01.11.22(18 урок)
Тема: Організаційний етап. Підбір моделей-аналогів. Обгрунтування вибору теми проекту. Рецептура
Д/З: у створену презентацію зробити слайди
2. вибір та обгрунтування теми проекту3.Рецептура
27.10.22(17 урок)
Тема: Організаційний етап. історична довідка, цікаві факти.
Д/З: у створену презентацію зробити слайди
1.історія походження; цікаві факти
25.10.22(16 урок)
Тема: Організаційний етап. Визначення теми та завдань проекту. Робота з інфоджерелами.
Д/З:визначитись з вибором проекту.
20.10.22(15 урок)
Тема: Етапи проектування. Визначення послідовності реалізації проекту.
- розглянь проблеми, які допоможуть тобі визначитися із темою проекту
- сформулюй мету й завдання проекту, визнач вимоги до проектної моделі
- здійсни міні-маркетингові дослідження, спрямовані на вибір об'єкта проектування та доцільність його виготовлення
- підготуй історико-технічну довідку про об'єкт проектування
- відшукай за допомогою різних інформаційних джерел моделі-аналоги виробів, здійсни їх аналіз та визнач шляхи їх удосконалення, або вибери кращі ідеї для реалізації у власному проекті.
2. Конструкторський етап
- виконай клаузуру виробу
- опиши зовнішній вигляд та конструкцію проектної моделі
- розроби конструкторсько-технологічну документацію, необхідну для виготовлення виробу
- добери відповідні матеріали, інструменти й обладнання для роботи
- визнач оптимальні технології виготовлення проектного виробу та склади технологічну карту на його виготовлення
- створи спроектовану модель, дотримуючись правил безпечної праці
- здійсни економічні розрахунки собівартості виробу
- створи рекламу для готового виробу або проекту в цілому
- проаналізуй власну діяльність на кожному з етапів проектування та зроби відповідні висновки
Д/З:
В залежності від обраної вами теми проекту потрібно визначитися з кулінарними виробами, технологією їх приготування та подачі готових страв, звернути увагу на правельний вибір посуду, обладнання та інструментів, а також техніку їх виконання
18.10.22(14 урок)
Тема: Рецепти корисних страв, технологія приготування . Вимоги до якості.
Практична робота: створити технологічні картки
Д/З: добір рецептів та оформити технологічні картки
13.10.22(13 урок)
Тема: Рецепти корисних страв, технологія приготування . Вимоги до якості.
Практична робота: створити технологічні картки
Д/З: добір рецептів та оформити технологічні картки
11.10.22(12 урок)
Тема: Рецепти корисних страв, технологія приготування . Вимоги до якості.
Д/З: добір рецептів та оформити технологічні картки
06.10.22(11 урок)
Д/З:
Ознайомтеся з матеріалами, наведеними нижче та використайте інші інформаційні джерела для опрацювання теми.
Доберіть рецепти для приготування корисних страв.
Спробуйте приготувати вдома корисні страви. Смачного
Тематична
Тема: Оформлення та аксесуари кенді бару.
Д/З:знайти фоторізних аксесуарів для оформлення свят
29.09.22(9 урок)
Тема: Тематика свят із застосуванням корисного харчування
Д/З:знайти моделі - аналоги оформлення свят
27.09.22(8 урок)
Тема: Творчий проект кенді бар «Корисне харчування- запорука здорового способу життя». Вибір та обґрунтування теми проекту.
Д/З:обрати для себе тематику свого проекту
22.09.22(7 урок)
Тема: Чинники, які впливають на якість виконаної роботи за технологією (хімічні, фізичні, біологічні показники).
ПЛАН - КОНСПЕКТ УРОКУ
Предмет: «Технологія приготування їжі
Тема: Хімічний склад
продуктів харчування. Якість харчових
продуктів і методи її визначення.
Навчальна мета: ознайомити учнів з показниками якості сировини, що використовується для приготування страв, факторами, що впливають
на якість, охарактеризувати методи визначення якості продукції
та готових страв
Розвиваюча
мета: формувати рівень творчого мислення Виховна мета: виробити навички і вміння
самоконтролю
1.
Дайте визначення поняттю
раціональне харчування? (Правильно організоване та своєчасне постачання до організму людини добре підготовленої поживної
та смачної їжі, що містить
оптимальну кількість різних
речовин для його розвитку та функціонування).
2.
Які
на Вашу думку основні теоретичні концепції харчування. (Теорія раціонального(збалансованого) харчування, теорія
адекватного харчування, теорія диференціального харчування, теорія індивідуального харчування).
3.
Пояснити теорію раціонального харчування. (Розумно обґрунтовано, доцільно).
4.
Пояснити теорію адекватного харчування. (Рівний, цілком відповідальний).
5.
Пояснити теорію диференціального харчування. (Різний, неоднаковий у різних мовах).
6.
Що відноситься до харчових продуктів? (Об'єкти тваринного і рослинного
походження, які використовують в їжі у натуральному чи переробленому вигляді
як джерело енергії, харчових
речовин).
7.
Що характеризує показник енергетична цінність? (Частку енергії, яка може вивільнитися з харчових речовин
у процесі біологічного окислення і
використовуватися для забезпечення фізіологічних функцій організму.
8.
Що розуміють під поняттям калорійність? (Кількість енергії, одержуваної в організмі
при умові повного
засвоєння з продуктів харчування в процесі
травлення. Одиниця виміру – кДж або ккал. Вживання слова
«калорія» зазвичай передбачає кілокалорію).
9.
Що враховують при визначенні енергетичної цінності? (Враховують, що харчові
речовини не засвоюються повністю: рослинна їжа засвоюється в середньому на 80-85 %, оскільки протопектин і клітковина не засвоюються, тваринна
їжа засвоюється на 90-95 %, а змішана — на 85-90
%).
10.
Перелічіть продукти, які наділені
так званою негативною, а насправді близькою
до нуля, калорійністю. (Фрукти,
овочі, ягоди, спеції).
11.
Від
чого залежить калорійність харчування та енерговитрати залежно. (Від фізичних навантажень).
Вивчення нового
матеріалу:
1. Якість харчових продуктів
2. Методи визначення якості продуктів
1.
Якість харчових продуктів
Якість харчових
продуктів — це сукупність властивостей товарів, що зумовлюють їх придатність задовольняти певні потреби людини.
Якість харчових продуктів повинна відповідати вимогам
стандартів.
Якість будь-якого харчового продукту визначається
за характерними для нього властивостями, які називають показниками якості.
Якість харчових продуктів залежить від:
факторів сфери виробництва і умов вирощування рослинної продукції, якості сировини, напівфабрикатів, технології їхнього оброблення, обладнання;
факторів сфери
розподілу — якості зберігання, транспортування, реалізації;
факторів сфери
споживання — якості короткочасного зберігання,
споживання і засвоєння.
Якість харчових продуктів
- це сукупність властивостей, що визначають їхню практичну користь
для організму людини. Якість продукту визначають за характерними для нього властивостями, які називають показниками якості:
зовнішній вигляд;
смак;
колір;
запах;
консистенція;
харчова цінність;
засвоюваність.
Якість готової
продукції залежить від якості сировини, способу
виробництва, хімічного складу, умов зберігання, упаковки, умов
перевезення також від виконання правил ведення технологічного процесу при приготуванні страв та їх реалізації.
При порушенні технології виробництва харчових продуктів
неможливо отримати продукцію
високої якості, навіть якщо використана якісна сировина. Так,
недостатній час замішування тіста призводить до утворення непромісу.
Правильна упаковка захищає
продукти від механічного пошкодження, забруднення, шкідливої
дії зовнішнього середовища. Матеріал тари не повинен впливати
на колір, смак, запах продуктів, вступати у хімічну
реакцію з ними.
Правильне транспортування і зберігання продуктів
запобігає їхньому псуванню
і забрудненню під час перевезення.
2.
Методи визначення якості продуктів
Якість харчових
продуктів визначають органолептичним і лабораторним методами.
Органолептичний метод — це визначення якості продукції за допомогою органів чуття. Цей метод простий у застосуванні, доступний, не вимагає складного лабораторного обладнання.
Органолептичний метод дозволяє
швидко і просто оцінити якість сировини, напівфабрикатів і кулінарної продукції, виявити порушення рецептури, технології виробництва та
оформлення страв, що, у свою чергу, дає можливість оперативно вжити заходів
стосовно усунення виявлених
недоліків.
Визначають якість продуктів за допомогою органів чуття: зору, дотику,смаку, нюху.
Таким методом
визначають:
смак,
колір
запах,
консистенцію,
зовнішній вигляд продукту.
Зовнішній вигляд виробу (загальне зорове сприйняття) має в кулінарній практиці вирішальне фізіологічне і
психологічне значення. Вибираючи ту чи іншу
страву, споживач керується
головним чином зоровою
оцінкою. Так, порушена форма свідчить про недбале
оформлення чи неналежне зберігання виробу,
поява невластивого кольору може свідчити про псування продукту і т.д.
Часто для відповіді на запитання про придатність виробу
в їжу достатньо визначити його запах.
Запах — відчуття, що виникає при збудженні нюхових рецепторів. У застосуванні до харчових продуктів і
кулінарних виробів розрізняють такі поняття, що поєднуються загальним
терміном «запах», як аромат — природний привабливий запах, властивий первинній
сировині (фруктам, молоку, спеціям), і букет — запах, що
формується в процесі технологічної переробки продукту
під впливом складних хімічних перетворень.
Запахи, невластиві продукту, є наслідком порушення
технології приготування або псування при зберіганні.
Одним з важливих показників якості виробів є їхня консистенція. Це поняття містить у собі характеристику агрегатного стану (рідка,
тверда), студінь однорідності
(однорідна, пластівцеподібна, сироподібна), механічні властивості (еластична, пружна, пластична та ін.), які
визначають оглядово (рідка, піноутворююча та ін.) або за
допомогою органів дотику.
Наприклад, кінчиками пальців визначають ступінь
пружності, твердості, пластичності різноманітної сировини. У порожнині
рота виникають такі дотичні відчуття,
як соковитість, розсипчастість, однорідність, волокнистість, терпкість
та ін. Так, соковитість — відчуття, викликане
соками продукту під час жування,
виражається кількісно (продукт
дуже соковитий, малосоковитий,
сухий); розсипчастість і крихкість визначаються опором, що чинить продукт при розжовуванні (наприклад, розсипчастість виробів з пісочного тіста); однорідність —
відчуття, що викликають частки продукту
при розподілі на поверхні язика і ротової порожнини (однорідність крему, соусу), а волокнистість — волокна продукту, що чинять опір при розжовуванні (наприклад, грубоволокнисте м'ясо).
Консистенція різних груп виробів характеризується декількома визначеннями. Наприклад, консистенція смаженого м'яса м'яка, соковита;
картопляного пюре — однорідна, пишна, пухка тощо.
Найважливішим показником якості кулінарної продукції є
смак. Смак — це відчуття, що виникає при збудженні смакових рецепторів,
визначається якісно (солодкий,
солоний, кислий, гіркий) і кількісно (інтенсивність смаку - малосольний, середньосолоний, середньосолоний).
Куштуючи ту чи іншу страву,
ми отримуємо не лише смакові
відчуття, але й низку інших, що дають цілковиту уяву про продукт.
Тому показник,
визначений як смак, є сукупністю власне смакових, дотичних
відчуттів і запаху,
які сприймаються нами при дегустації.
Цей метод широко застосовують для визначення показників якості продукції ресторанного господарства. Показники якості,
обумовлені цим методом,
виражаються в балах.
Недолік цього методу:
суб'єктивні особливості дослідження, неможливість одержання повного уявлення про якість продукту.
На підприємствах ресторанного господарства
органолептичний метод є основним і доповнюється пробним випіканням виробу.
Органолептичний метод дозволяє швидко і просто оцінити
якість сировини, напівфабрикатів і кулінарної продукції, виявити порушення рецептури, технології виробництва та
оформлення страв, що, у свою чергу, дає можливість оперативно вжити заходів
стосовно усунення виявлених
недоліків.
Лабораторний метод дозволяє за допомогою приборів, реактивів визначити:
фізичні (питому
вагу, щільність продуктів, температуру їхнього плавлення, в'язкість),
хімічні (масова частка вологи, білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, шкідливих та отруйних домішок),
мікробіологічні (наявність хвороботворних мікроорганізмів і тих, що спричиняють псування продуктів),
фізіологічні властивості, енергетичну цінність, засвоюваність тощо.
Фізичними методами встановлюють температуру плавлення, охолодження, кипіння, вологість, питому вагу, щільність
продукту.
Хімічними методами визначають
хімічний склад продукту,
наявність в ньому шкідливих домішок.
Мікробіологічним методом
визначають наявність хвороботворних, мікробів у продуктах.
Фізіологічним методом визначають енергетичну цінність і засвоюваність продукту.
Для визначення якості беруть середню пробу - зразок партії продукту з різних місць кожної упаковки.
Д/З: в зошитах продовжити речення:
Запах - це ...
Консистенція - це ...
Смак - це ...
Якість продуктів – це...
Органолептичний метод визначення якості продуктів – це...
Мікробіологічний метод визначення якості продуктів – це...
Фізичний метод визначення якості продуктів – це...
Хімічний метод визначення якості продуктів – це...
20.09.22(6 урок)
Тема: Кулінарний інвентар, посуд та обладнання. Аксесуари.
Д/З:підготувати повідомлення по темі
15.09.22(5 урок)
Д/З:записати конспект короткий
13.09.22(4 урок)
Тема: Технології створення кулінарних виробів. Значення екологічно чистих продуктів харчування для здоров'я людини.
Основні види обробки продуктів
Для приготування страв продукти піддають первинній (холодній) та тепловій обробці.
Первинній обробці піддають продукти як рослинного, так і тваринного походження.
До способів первинної обробки належать: сортування, миття, очищення, нарізування, відбивання, панірування, перемішування, протирання, формування, збивання, просіювання, замочування.
Прийомами теплової обробки продуктів є:
• основні прийоми — варіння, смаження;
• комбіновані — тушкування, запікання, варіння з подальшим обсмажуванням;
• допоміжні — пасерування, бланшування.
Тема уроку: «Технологія приготування омлетів та запечених яєчних страв»
Мета уроку:
навчальна: сформувати знання з підготовки сировини та приготування різних
видів омлетів та запечених яєчних страв, правила оформлення та подачі страв;
розвиваюча: розвиток пізнавальної
самостійності, уваги, мислення, вміння орієнтуватись у виробничих умовах;
виховна: виховувати інтерес та любов до обраної професії, акуратність, вміння раціонально та економно використовувати сировину та різні ресурси; виховувати повагу до традицій національної кухні різних народів світу;
формувати: професійну компетентність та вводити у навчальний процес інноваційні технології.
Майже в усіх куточках планети
Яйце вважалось джерелом життя
З якого народився світ
Вони є символом відродження природи і весни
Жоден Великдень не обходився
Без частувань свяченого яйця
Омлети є інтернаціональною
стравою, які готують в багатьох країнах світу, а Україна інтегрує в Євросоюз,
тому ми розглянемо омлети, які готують в Іспанії, Італії, Франції, Японії.
Ознайомимось
з сировиною, яка використовується для приготування страв з яєць, класифікацією
та технологією приготування омлетів та запечених страв, гарно та естетично їх
оформляти та презентувати, також дуже важливо, щоб при отриманні теоретичних
знань на уроках, ви вміли використати на практиці та просто у житті. Тому на сьогоднішньому уроці, ми
ретельно зануримося у всі тонкощі приготування омлетів.
4.Сприймання й
усвідомлення нового навчального матеріалу.
Отже,
тема сьогоднішнього уроку «Технологія
приготування омлетів та запечених яєчних страв»
Запишіть,
будь ласка, тему уроку.
Варіантів походження назви омлетів декілька, про це знають наші технологи.
Омлет
(від фр. оmelette) – це яєчна страва французької кухні, яка вже стала
інтернаціональною. У Франції, де до
омлету ставляться особливо відповідально, є свої секрети його приготування і
традиції використання спеціального посуду для омлету. Омлет по – французьки все
– таки відрізняється від омлету інших національних кухонь. В нього не додають
воду або борошно. А перед тим, як подавати на стіл, його загортають
трубочкою. Французи вибирають особливу
сковорідку, на якій готується тільки омлет. У комплект до неї повинна входити
виделка, адже омлет потрібно збивати саме виделкою. Зараз у Франції немає жодного ресторану і
кафе, де б не подавали декілька видів омлету.
Вважається,
що справжній омлет готують із злегка збитих яєць, смажених на вершковому маслі,
хоча рецептів омлету дуже багато, і вони істотно відрізняються один від
одного.
Варіантів
походження назви «омлет» декілька: одні вчені впевнені, що оскільки в ХV
столітті це слово писалося як «amelette», корінь «ame» означає «душа», інші ж
впевнені, що «оmelle» означає «життя», а треті стверджують, що первинно це
слово означало будь – яка страва з яєць.
Як би там
не було, хороший омлет здатний наповнити будь – яке життя фарбами і точно
припаде до душі навіть найдосвідченішим гурманам.
Викладач:
Існує легенда про те, що у ХІХ столітті імператор Австро – Угорщини Франц – Йосиф раптово зголоднів у дорозі. Король вирішив пообідати у будинку свого бідного підданого. Спритна господиня будинку блискуче вийшла з ситуації і приготувала страву з яєць, молока, борошна, цукру і родзинок. Франц – Йосиф був у захваті від простої селянської страви і дав розпорядження придворним кухарям удосконалити рецепт нової улюбленої страви.
Національні різновиди омлетів :
У Іспанії омлет називають «тортілья» і готують його частіше всього з обсмаженою картоплею і цибулею (tortilla de patatas). У цю страву також можуть додати часник, солодкий стручковий перець, артишоки, а тортілью з шинкою або ковбасою називають (tortilla paisana). На відміну від свого французького, такий омлет смажать виключно на оливковій олії і подають в холодному і гарячому вигляді. Іспанці готують омлет як мінімум 400 років.
Італійський омлет називається фрітатта. Італійці пишаються своєю фрітаттою: окрім яєць в неї можуть входити будь – які овочі, гриби, сир, м’ясні продукти і навіть макарони. На відміну від багатьох інших різновидів омлету, у фрітатту не прийнято додавати продукти, що містять велику кількість рідини. Та і готується фрітатта повільно від 25 до 60 хв. Залежно від рецептури, хоча сучасні кухарі використовують і швидші рецепти страви. Річ у тому, що фрітатту не обов’язково підсмажувати на сковорідці, а ось побувати в духовці вона повинна обов’язково.
В Азії омлет або
страва, яка дуже нагадувала омлет, вперше придумали японці і тайці.
Японці традиційно готують різні омлети:
омуретсу і омурайсу (рис, залитий
збитими яйцями, інколи з додаванням м’яса птиці, який подається з томатним
соусом). Крім того, тут можна спробувати ще і омлет, в якому замість смаженого
рису використовується локшина, - омусоба.
Всесвітньо відомий також японський омлет «тамаго», який використовується
у вигляді тонких скибочок для верхнього шару класичних суші, а також подається
як самостійна страва. Особливість в тому, що вона має солодкуватий смак і в її
склад, як і втім і до складу інших омлетів японської кухні, входить соєвий соус.
Примітний також і «тайський омлет». Ця страва з’явилася тут завдяки впливу західної кухні. Тайці урізноманітнили смак традиційного омлету різними начинками і стали додавати в нього традиційний рибний соус, місцеві спеції, і смажили його на кунжутному, арахісовому або ж вершковому маслі.
В
українській кухні яйця як один з компонентів страв дуже популярні. Їх вживають
майже так само як і сало.
Дуже часто яйця готуються окремо і є
самостійними стравами. Такими спеціальними яєчними стравами перш за все є різні
яєчні. Крім того в українській яєчні дуже часто додають борошно і велику
кількість жирних вершків або сметани. Звідси з’явилася особлива страва, швидше
схожа на омлет, яку називають пряження.
Викладач:
Які ще яйця можна використовувати для приготування омлетів?
Краще
вибирати свіжі яйця для традиційного
омлету, хоча вони можуть бути зовсім
не курячими, зараз популярні рецепти з перепелиними, і навіть страусиними
яйцями.
Викладач:
Які яєчні продукти використовують в харчовій галузі?
В
харчовій галузі використовують яйця та яєчні продукти для приготування страв,
крім яєць використовують яєчний меланж і яєчний порошок.
Яєчний
меланж – це суміш білків і жовтків(без шкарлупи), перемішаних, профільтрованих,
пастеризованих, охолоджених і заморожених при температурі
Розморожують
банки з меланжем при кімнатній температурі або у воді, з температурою
Щоб замінити одне яйце масою нетто 40г потрібно взяти 40г меланжу(1:1)
Яєчний
порошок – це висушена суміш білків і жовтків. Зберігають його при кімнатній
температурі і відносній вологості повітря 65-75% протягом 6-ти місяців, а при температурі 2*С і
відносній вологості повітря 60-70% - 2 роки з дня виготовлення. Використовують
яєчний порошок для тих самих страв, що й меланж.
Щоб замінити одне яйце масою нетто 40г потрібно взяти
11,2 яєчного порошку(1:0,28)
Перед
використанням яєчний порошок просіюють через сито і розводять водою або молоком
(на 1кг порошку беруть
Викладач:
Яйця
водоплавної птиці не використовують, так як вони можуть стати причиною таких
харчових отруєнь, як сальмонельоз.
Тому дуже важливо правильно провести санітарну обробку яєць, а яєчні продукти правильно підготувати до виробництва та вчасно використати.
Як рідку основу для омлету можна вибрати
молоко, воду, вершки, неміцні бульйони, а також як виняток кефір, айран або
навіть пиво. Головне - правильно вибрати
пропорції яєць і рідини: традиційно вважається, що на 1яйце потрібно одну
шкаралупу рідини (тобто половина об’єму яйця). Надлишок рідини може зіпсувати
страву, оскільки її надлишок може виділитися, коли омлет вже готовий.
Навіть
якщо ви задумали приготувати омлет на десерт, все одно потрібно додати небагато
солі, так смак страви не буде прісним.
Щоб омлети
виходили пишніші і міцніші та не розвалювалися, при приготуванні в них інколи
додають борошно, манну крупу або ж мелені сухарі. Проте важливо не переборщити з борошном, інакше
ніжна страва перетвориться на звичайний
млинець або корж. Рекомендують класти не більше пів ложки борошна на одну
порцію омлету, тоді омлет, навпаки буде більш повітряним і пишним.
Крім того в омлет можна покласти трохи цукру, що поліпшить його смак, лише недуже багато, інакше омлет може підгоріти.
Викладач: Начинки і добавки
Начинки і добавки можна класти або безпосередньо в масу для омлету або
покласти начинку на одну половинку готового омлету і прикрити іншою.
У омлети
кладуть різні добавки, все, що лише душі завгодно: ікру,морепродукти, рибу
(солону і смажену), всілякі овочі і навіть фрукти.
Все це
залежить від фантазії і відчуття міри і смаку.
Викладач:
Для
приготування омлетів можна використати різні способи теплової обробки:
1.
Основний спосіб смаження.
2.
Варіння на парі.
3.
Запікання в жаровій шафі.
Для
різних способів теплової обробки використовують різний посуд.
Омлети
готують на сковороді вона має бути з рівним товстим чавунним дном діаметр
У духовці
омлет можна готувати не лише на добре розігрітій сковороді але й у протвіні, на
деку, лотку з вогнетривкого скла.
А
відварювати омлет на парі можна в пароварці, або в каструлі на водяній бані.
Професіонали рекомендують збивати омлет виделкою, але можна скористатись вінчиком, міксером, блендером це економить час і сили.
Викладач:
В залежності від використаної сировини та
технології приготування омлети класифікуються на:
1.
Натуральні
2.
Змішані з гарніром
3.
Фаршировані гарніром
Також можна приготувати солодкі омлети. Вони також можуть бути натуральними, але частіше змішані з гарніром або фаршировані гарніром.
Із сьогоднішнього уроку ми здобули нові знання та засвоїли інформацію про омлети і страви з яєць, які готують у багатьох країнах світу.
Я сподіваюсь, що ви пізнали багато нового
цікавого і корисного. Асортимент омлетів дуже великий, тому кожен може обрати
для себе щось особливе.
Що таке екологічно чисті продукти та чи варто їх купувати
Поняття “корисний продукт”, завдяки маркетологам, сьогодні перетворилось на синонім до слів «органічний», а отже – «дороге». Спробуймо розібратись що таке екологічно чисті продукти та чи варто за них переплачувати.
Приставку «еко» отримують товари, виготовлені без або з мінімальним використанням хімікатів, дотримуючись стандартів. При цьому їх виробництво не завдає шкоди навколишньому середовищу. Екологічно чисті продукти, які пройшли процес перевірки та сертифікації, називають органічними.
Для їх вирощування заборонено використовувати нітрати, пестициди та міндобрива, а для виготовлення – штучні барвники та генетично модифіковані організми (ГМО). М’ясо-молочна продукція може називатися органічною лише за умови, що тварин годували виключно натуральними кормами.
Як розуміємо, чисте та нешкідливе виробництво обходиться дорожче, але за власну безпеку та збереження здоров’я покупці готові платити більше. Поки на ринку буде попит, буде і пропозиція. На сьогодні в Україні існує понад 120 господарств-виробників органічної продукції, сертифікованих за міжнародними стандартами. Але левова частка цих товарів реалізується за кордоном. Внутрішній ринок України зараз заполонили низькоякісні товари, проте все більше споживачів прагнуть бути впевненими у якості придбаних товарів.
За даними експертів компанії Appleton Mayer, які досліджували вподобання українців, виявилось, що 60% покупців згодні купувати екологічно чисті товари, навіть якщо їхня вартість буде вища за звичайні. Щодо вартості, то покупець в залежності від виробника та виду продукції може переплачувати за приставку «еко» на 20-100%.
В Україні поки немає правил, за якими сертифікують органічну продукцію, тому виробники, декларуючи свій товар, нерідко посилаються на євро стандарти. Продукти, вирощені або вироблені на приватному фермерському господарстві, скоріше за все, не матимуть ані сертифікатів, ані висновків експертів щодо їх органічності. В такому випадку лише покупець вирішує чи довіряти виробникові, сподіваючись на його чесність.
Водночас на Заході діє єдиний сертифікат позначення органічних продуктів. Емблема виглядає як листок з 12 зірочок на зеленому фоні. Саме цей знак на продуктах свідчить про їх екологічність. Такі продукти у Європі перевіряють починаючи зі складу та чистоти ґрунту і закінчуючи умовами зберігання та транспортування.
Д/З: Знайти рецептуру цікавого омлету, скласти інструкційно – технологічну картку на нього.
08.09.22(3 урок)
Тема:Види кулінарних виробів. Значенняправильної кулінарної обробки продуктів.
Опрацювати тему в підручнику ст. 83-86
Підручник з Технології. 10 (11) клас. Ходзицька - Нова програма
06.09.22(2урок)
Тема: Використання в кулінарії сучасних досягнень науки і техніки.
Новітні технології (опрацюйте матеріал самостійно)
01.09.22(1урок)
Тема: Вступ.Основні правила техніки безпеки.
Поняття про кулінарію.
Ви дізнаєтеся про:
• види кулінарних виробів;
• технології створення різних кулінарних виробів;
• про основні види обробки продуктів;
• термінологію кулінарних і кондитерських робіт;
• правила сервірування стола.
Ви навчитеся:
• добирати рецептуру;
• добирати й визначати необхідну кількість інгредієнтів;
• добирати необхідний кухонний інвентар і посуд;
• готувати страви з дотриманням технологічної послідовності;
• розраховувати бюджет проекту;
• презентувати результати проектної діяльності.
Ви оволодієте:
• технологіями виготовлення різних страв;
• навичками організації робочого місця;
Ви застосовуватимете:
• методи проектування для створення власного проекту.
Що необхідно знати кулінарові-початківцю
Мистецтво кулінарії — одне з найдавніших, яке постійно оновлюється. Кухарі — це професіонали, які несуть людям своєю працею задоволення від смачних та оригінальних страв. Для того щоб стати фахівцем у кулінарній справі, слід знати процес приготування страв до найменших дрібниць. Певна річ, усе пізнається на практиці, але основи кулінарії вивчити цілком реально.
переглянути презентацію " Кулінарія - мистецтво чи наука?"
Д/З: підготувати повідомлення "Історичні відомості про кулінарію"
Навчальний модуль «Краса та здоров’я»
10.06.22(70)
Тема: "Бабусині рецепти".
Практична робота: презентація робіт.
07.06.22(69)
Тема: "Бабусині рецепти".
Практична робота: Розробити рекламу одного засобу.
Д/З: виконати практичну роботу.Підготуватися до презентації власного засобу по догляду за обличчям.
03.06.22(68)
Тема: "Бабусині рецепти".
Практична робота: виготовити невеличку брошуру.
Д/З: виконати практичну роботу.
31.05.22(67)
Тема: "Бабусині рецепти".
Практична робота: підготувати цікаві рецепти очищувальних та відбілюючих засобів для догляду за шкірою обличчя в домашніх умовах.
Д/З: виконати практичну роботу.
27.05.22(66)
Тема: "Бабусині рецепти".
Практична робота: підготувати цікаві рецепти очищувальних та відбілюючих засобів для догляду за шкірою обличчя в домашніх умовах.
Д/З: виконати практичну роботу.
24.05.22(65)
Тема:Фрукти і ягоди в косметології.
Практична робота: підготувати рецепти з використанням фруктів та ягід в косметології.
Д/З: виконати практичну роботу.
20.05.22(64)
Тема:"Зелена косметика". Натуральні продукти, лікарські трави та косметика.
Практична робота: підготувати реферати до данної теми.
Д/З: виконати практичну роботу.
17.05.22(63)
Тема:Послідовність реалізації проекту.
Практична робота: Виконання робіт до обраних технік та технологій.
Д/З:робота над проектом.
13.05.22(62)
Тема:Визначення теми та завдань проекту.
Практична робота: Інформація для проекту(історія, цікаві факти, тощо). Добір технологій та технік для реалізації проекту. характеристика ключових понять для досягнення поставлених завдань.
Д/З: виконати практичну роботу.
10.05.22(61)
Тема:Губна помада і майстерність її нанесення.
Як це ні дивно, але і в справі макіяжу губ важлива техніка. Недарма, кращі візажисти-стилісти впевнено говорять, що якщо фарбувати очі може навчитися кожен, то красиво нафарбовані губи вимагають справжньої майстерності. Раз мазок, два мазок… Такий підхід до гідного макіяжу губ явно непридатний. А як треба?
По-перше, починати треба з пілінгу, який позбавить Ваші губки бантиком від всяких непотрібних шкірок, ороговений, лущення і т. д. Тільки для цього не потрібно застосовувати те ж пілінг-засіб, що і для особи. Запам’ятайте, що шкіра губ – найбільш чутлива й тонка шкіра! Якщо ж у Вас під рукою немає ні спеціальних коштів, ні часу на попередній пілінг , можна дбайливо очистити тоніком свої чарівні губки – очищенню бути в будь-якому разі!
Для того, щоб в майбутньому не з’явилося ефекту розпливлася помади після кількох випитих коктейлів, особи область навколо губ потрібно гарненько припудрити, а от самі губи на цьому етапі припудрювати не варто (як це помилково роблять багато дами). Пудра скачається під помадою, якщо попередньо не зволожити губи кремом і не нанести тональну основу, яка заповнить собою все непотрібні тріщинки і створить гладку й рівну основу для подальшого нанесення макіяжу.
І тільки зараз настає найвідповідальніший момент – малюємо все, що нам недодала природа, ну, або в кращому випадку підкреслюємо всі свої природні «припухлості-бантики». Контурний олівець повинен бути або тон-в-тон з губною помадою, або на тон темніше цієї самої губної помади. Малювати контур потрібно починати з середини, а не з куточків, як роблять багато представниць жіночої статі. Якщо губки у Вас вузькі, можна на півміліметра візуально збільшити контур губ, а от якщо губи занадто великі візуально зменшити аналогічним способом – півміліметра всередині природного контура і губки зорово зменшуються.
У багатьох дівчат буває проблема – начебто і нафарбувала все правильно, а через пару годин після макіяжу помада кудись зрадницьки зникає, залишаючи тільки яскравий контур, зроблений олівцем. Щоб раз і назавжди позбавити себе від такої проблеми, потрібно запам’ятати маленьку хитрість – олівцем робимо не тільки контур, але і затушовуємо легкими вертикальними лініями всю поверхню губ і тільки потім наносимо помаду.
Чому професіонали вибирають спеціальні пензлики для нанесення помад? Тому що тільки за допомогою кисті можна нанести помаду на кожну клітинку Ваших губ, заповнюючи кожну тріщинку і складочку. Беремо і це на замітку!
І в довершення нашого запаморочливого макіяжу губ наносимо блиск. До речі, робити це зовсім необов’язково постійно. Перламутрові відтінки помади і переливаються яскраві блиски ідеальні на вечір. На кожен день все-таки краще використовувати окремо або блиск або помаду.
06.05.22(60)
Тема:Губи - показник загального стану здоров’я людини. Профілактичний догляд за губами. Шкідливі звички губ.
Практична робота: Губна помада і майстерність її нанесення.
Що можуть розповісти губи про стан здоров'я людини
Правильний догляд за губами та вибір помади
03.05.22(59)
Тематична
Тема:Виконання різних видів макіяжу. Розрахунок вартості засобів декоративної косметики.
Д/З: Застосовуючи комп’ютерну програму для віртуального макіяжу, завантаж своє фото та розроби варіант макіяжу свого обличчя до різних ситуацій; результати оформи у вигляді портфоліо.
29.04.22(58)
Д/З: Підготуй огляд-презентацію сучасних косметичних засобів для підлітків.
26.04.22(57)
Тематична
Тема: Призначення та види декоративної косметики. Види макіяжу.
22.04.22(56)
Тема: Види і технології виконання педикюру.
Практична робота: Розрахунок вартості засобів догляду за ногами, нігтями та їх порівняння із вартістю послуг косметичних кабінетів.
Педикюр і все що з ним пов'язано
Види і технології виконання педикюру.
Д/З: Провести міні маркетингові дослідження та зробити орієнтовний розрахунок вартості засобів догляду за ногами, нігтями та їх порівняння із вартістю послуг косметичних кабінетів.
19.04.22(55)
Тема: Гігієна взуття. Деякі захворювання ніг: набряк, пітливість, варикозне розширення вен.
Гігієна взуття
Взуття є важливим атрибутом нашого туалету, воно має велике естетичне значення, відбиваючи культуру, виховання та національні традиції і формуючи зовнішній вигляд людини.
Взуття має відповідати таким загальним гігієнічним вимогам:
• Мати малу теплопровідність, забезпечувати оптимальний мікроклімат взуттєвого простору та його добру вентиляцію.
• Бути зручним у користуванні, не порушувати кровопостачання, ріст і формування кістково-м'язових елементів ступні, не утруднювати рухів під час ходьби, занять фізичною культурою і під час виконання трудових операцій.
• Забезпечувати захист ступні від несприятливих фізичних, хімічних і біологічних впливів.
+• Не виділяти у внутрішньовзуттєвий простір хімічних речовин у концентраціях, здатних у реальних умовах експлуатації мати несприятливий вплив (шкіроподразливий, резорбтивний, алергічний та ін.) на шкіру ступні і організм у цілому.
• Відповідати віковим, статевим та іншим фізіологічним особливостям організму.
• Легко чиститися і висушуватися, тривалий час зберігати
вихідні форму та гігієнічні властивості.
Гігієнічні властивості взуття залежать від матеріалу, з якого воно виготовлене, відповідності розмірів конфігурації ступні, конструктивних особливостей та експлуатаційних якостей.
Для виготовлення взуття використовують різні натуральні і штучні матеріали. Багато показників, за якими судять про переваги й недоліки того чи іншого матеріалу і можливості використання його у взутті різного призначення, збігаються з тими, які характеризували гігієнічні властивості тканин та одягу: теплопровідність, вологопоглинання, повітропроникність та паропроникність.
https://studfile.net/preview/5206912/
Захворювання ніг:
Варикозне розширення вен — найбільш розповсюджена причина набряку ніг. Варикозна хвороба — це нерівномірне розширення вен нижніх кінцівок, зміна їх довжини та деформація, наслідком чого є порушення кровообігу (погіршення відтоку крові від ніг). Виникнення тромбів — найнебезпечніше ускладнення цієї патології.
9 проблем з ногами, які можуть говорити про серйозні хвороби
6 неочевидних симптомів варикозного захворювання ніг
Загальні захворювання ніг ті ефективні методя лікування.
Д/З: Опрацювати тему, в зошиті скласти памятку по догляду за взуттям. Та памятку профілактика захворювання ніг.
15.04.22(54)
Тема: Відпочинок для стоп.
Практична робота: гімнастичні вправи для ніг.
Перегляньте матеріал тут
10 вправ для зміцнення стоп в домашніх умовах для дорослих і дітей
Д/З: записати в зошит тему уроку та вправи для стоп. Виконати вправи.
Матеріали взяті з інтернет ресурсів
https://tobiporada.com.ua/10-vprav-dlia-zmitsnennia-stop-v-domashnikh-umovakh-dlia-doroslykh-i-ditei/
12.04.22(53)
Тема: Значення масажу для ніг, техніка його виконання.
Перегляньте матеріал на Good House
Масаж ніг: основні правила та техніки виконання
Д/З: Виконати вправи масажу
08.04.22(52)
Тема: Засоби догляду за шкірою ніг, їх вибір, призначення, застосування.
Шкіра ніг також потребує догляду: корисні та дієві поради.
Найбільше ми дбаємо про шкіру обличчя, рук і декольте, але часто забуваємо про ноги. Як правильно очищувати та доглядати за шкірою ніг – читайте в нашому матеріалі.
Д/З: Опрацювати тему, в зошиті записати всі засоби догляду за ногами.
05.04.22(51)
Тема: Косметичні процедури для ніг.
Кращі салонні і домашні процедури для поліпшення зовнішнього вигляду ніг
Д/З: пройти тест Догляд за ногами
01.04.22(50)
Тема: Догляд за ногами. Пітливість ніг. Плоскостопість, потертості, мозолі.
Практична робота : профілактика плоскостопості
Мета:Øнавчити доглядати за ногами та виконувати вправи для запобігання плоскостопості;
Øрозвивати бажання піклуватися про своє здоров'я, розвивати силу волі;
Øвиховувати старанність у виконанні основних правил збереження здоров'я.
Переглянути презентацію на всеосвіта
Догляд за шкірою ніг. Забудемо про мозолі на ступнях.
Шкіра на ногах, звичайно, не так чутлива і примхлива, як шкіра рук або обличчя, але, безумовно, вимагає ретельного догляду. Адже саме шкіра ніг витримує колосальні перевантаження від тяжкості тіла, страждає від втоми і тісного взуття. Найчастіше в результаті цього на ступнях і пальцях з’являються натоптиші, тріщини, сухі мозолі. Як же уникнути цих неприємностей? Детальні відповіді на це питання Ви знайдете нижче.
Щоденний догляд за ногами
Гігієна шкіри ніг не зводитися тільки до їх щоденного очищення, хоча і ця проста процедура вимагає дотримання деяких правил. Перш за все, не потрібно мити ноги гарячою водою – це сильно сушить шкіру. Температура води повинна бути приємно комфортною, корисно закінчувати миття обполіскуванням холодною водою.
Для миття краще використовувати жирне мило, а при підвищеній пітливості ніг – бактерицидну. Після миття шкіри ніг необхідно ретельно витирати, особливо між пальцями. Потім на стопи наноситися спеціальний крем для ніг, або живильний крем з вітамінами. Дуже корисно шкіру на стопах і колінах пом’якшувати рослинним маслом з додаванням соку апельсина або лимона в пропорції 10: 1 Цю процедуру потрібно виконувати щодня.
Суху шкіру на п’ятах і підошовній області, щоденно, ретельно протирають пемзою. Також корисно масажувати щіткою або мочалкою ноги знизу вгору, причому ступні сильно масажують від пальців до щиколоток, коліна і стегна слабкіше. Масаж протипоказаний при схильності до розширення вен на ногах.
Наводимо нігті на ногах в порядок
Якщо у вас є можливість, робіть раз на місяць педикюр, а якщо ні, обходітесь власними силами. Перш ніж приступити до стрижки нігтів, бажано потримати ноги 10-15 хвилин в мильному розчині, при цьому шкіра і нігті стануть м’якшими, їх буде легше видалити. Не забувайте відсувати надшкірку на нігтях, так вони виглядають більш охайно. Не варто зістригати нігті дуже коротко, так як вони можуть врости в шкіру. Якщо ж це сталося, після теплої ножної ванни, покладіть під ніготь невеликі шматочки марлі, змочені вазеліном. Якщо ж запалення не проходить, терміново зверніться до хірурга.
Пам’ятайте, що покриття нігтів ніг лаком допустимо тільки на бездоганних ногах. Колір лаку на руках і ногах, повинен гармоніювати і бути в ідеальному порядку.
Щоб ноги менше втомлювалися
Необхідно стежити за взуттям. Воно повинно бути дуже зручним. Найбільш сприятливе носіння легкого, добре провітрюваного взуття, яке ідеально підібрана за розміром на середньому підборі 3.5-4 сантиметра. Ноги повинні постійно провітрюватися, тому влітку краще ходити у взутті на босу ногу, а взимку вдома – босоніж.
Постійне ходіння на високих каблуках, не тільки перевантажує наші ступні, але і може шкідливо вплинути на хребет і внутрішні органи. Хоча й постійне носіння взуття без каблука, так само не сприятливе, оскільки може розвинутися плоскостопість. Незручне, погане по якості взуття, призводить не тільки до деформації м’язів і кісток стопи, а й до підвищеної пітливості, пошкоджень і захворювань шкіри. Перш за все, це натоптиші, мозолі і тріщини.
Як позбутися мозолів і натоптишів
Якщо у Вас з’явився свіжий мозоль, то достатньо вечорами десяти хвилинної ножної ванни, з теплою мильно-содової водою (на 2 літри води 3-4 ч.л. соди). Потім ороговілу шкіру обережно видаляють продезінфікованими манікюрними ножицями. Далі шкіру необхідно просочити кремом. Потертість з пухирьом потрібно кілька разів на день змащувати настоянкою йоду. При розтині пухиря, шкіру над ним не відривають, а ранку підсушують зеленкою.
При застарілих сухих мозолях після содово-мильної ванночки, можна використовувати такі засоби по догляду за ногами:
Свіжовичавлений сік цибулі або цибульна кашка, змішана з медом, в співвідношенні 1: 1.
Гарячу, запечену цибулю або часник.
Розрізаний навпіл листок алое.
Лимонна кірка.
Сиру, натерту на дрібній тертці картоплю.
Хлібний м’якуш, змочений в оцті.
Ці народні засоби від мозолів використовують у вигляді компресу і накладають на ніч протягом 6-7 днів. При накладанні компресу, необхідно захистити навколишню тканину мозоля. Для цього приклейте шматочок лейкопластиру, відповідний величині мозолі. Зверху закріпіть компрес лейкопластиром або бинтом. Після закінчення повного курсу процедур, спробуйте видалити розпарену в мильно-содовій ванночці сухий мозоль. Пластир від сухих мозолів використовується аналогічно.
Як позбавиться від тріщин на п’ятах
При носінні жорсткого і незручного взуття, на п’ятах можуть виникати глибокі і болючі тріщини. Їх виникненню може сприяти загальний вітамінний дефіцит організму і відсутність регулярного догляду за шкірою ступень. Позбутися від тріщин допоможуть спеціальні ножні ванночки.
Приготуйте відвар крохмалю і змішайте його з лляним насінням. Коли відвар досягне консистенції каші, охолодіть його до кімнатної температури і тримайте в ньому ноги 15-20 хвилин. Далі промийте ступні гарячою водою, і спробуйте акуратно видалити огрубілу шкіру по краях тріщин. Обробіть їх 2% розчином йоду. Потім змастіть шкіру ніг жирним кремом.
З метою профілактики тріщин, регулярно очищайте п’яти від ороговілих шкірних наростів (натоптишів), потім не забудьте змастити їх кремом або гліцерином.
Як боротися з пітливістю ніг
Підвищена пітливість шкіри ніг також доставляє багато неприємностей. Позбутися від них вам допоможуть наступні засоби догляду.
Взяти 200 грам кори дуба і поварити її в двох літрах води 30 хвилин. Далі відвар процідити і розбавити двома літрами води. Тривалість ванни 20-30 хвилин.
Візьміть 6 ст.л. квітів ромашки, і залийте двома літрами окропу, настоюйте протягом години. Проціджений настій знову підігрійте і тримайте в ньому ноги до охолодження води.
Дуже корисні проточні ножні ванни. Приймати їх слід так: налийте у ванну трохи води, так щоб ступні опинилися зануреними в холодну воду на 2-3 сантиметри. Потім направте сильний струмінь душу з температурою води 10-15 градусів на ноги. Тривалість процедури 10-15 секунд на початку, а потім час доводять до 2-3 хвилин.
Дуже хорошу дію надає ванночка з додаванням повареної солі (дві жмені на відро води). Процедуру виконують щодня, а надалі при позитивному ефекті 2-3 рази на тиждень.
Постарайтеся носити якісне взуття з натуральної шкіри, уникайте гумового взуття і шкарпеток з синтетичних волокон – це знизить пітливість ніг.
Що робити, коли Ваші ноги втомилися
Якщо ви відчуваєте, що ваші ноги гудуть від втоми, можна прийняти контрастні ванночки, або облити ноги поперемінно гарячою водою, і 15-20 хвилин полежати з піднятими ногами.
Так само можна потримати ноги в гарячому відварі м’яти, конопель, бузини. Це не тільки зніме втому, але і поліпшить кровообіг. Після цього розітріть ноги рушником і проведіть 5 хвилинний масаж стоп, використовуючи для цього масажний килимок.
- Сьогодні
ми з вами також навчимося розпізнавати здорові стопи, дізнаємось, що таке
плоскостопість і які вправи виконувати, щоб наші стопи були здоровими.
Стопи зазнають змін протягом всього життя людини, але найбільш інтенсивно
формування стоп йде в перші 7 років.
Плоскостопість - це
деформація стопи. Лікарі називають плоскостопість хворобою цивілізації.
До симптомів плоскостопості відносяться:
Ø
больові відчуття в ступнях і ногах;
Ø
швидке стомлення ніг під час ходьби і
знаходження у вертикальному положенні(стоячи);
Ø
набрякання ніг до кінця дня;
Ø
відчуття тяжкості в ногах;
Ø
швидке зношування взуття, переважно з
внутрішньої сторони;
Ø
збільшення ноги по ширині і довжині;
Ø
сильний дискомфорт при ходьбі у взутті на
підборах.
Чому ж виникає
плоскостопість?
Плоскостопість розвивається з різних причин, при цьому жінки страждають цією
хворобою частіше, ніж чоловіки.
До головних причин плоскостопості
відносяться наступні:
ü погана
спадковість;
ü вагітність;
ü постійна
висока фізична навантаження на ноги;
ü ожиріння;
ü незручне
взуття: вузьке, на високих підборах;
ü підняття
тяжких речей;
ü професійний
фактор: плоскостопістю часто страждають продавці, хірурги, перукарі, робітники
заводів – представники професій, пов’язаних з постійним перебування в положенні
стоячи;
ü вік:
плоскостопість часто розвивається у людей похилого віку з-за природного
атрофування м’язів.
Незручне взуття, синтетичні покриття, гіподинамія - все
це призводить до неправильного розвитку стопи.
Стадії плоскостопості
Плоскостопість буває наступних стадій розвитку:
1 стадія. Воно практично непомітно для ока, поставити діагноз можна за
наступними симптомами: сильна втома в ногах після фізичних вправ, біль у стопі
під час натискання на неї, набряк стопи до вечора, втрата пластичності при
ходьбі.
2 стадія. Її вже можна побачити неозброєним оком: стопа «розпластується», стає
плоскою. При даній стадії розвитку захворювання пацієнт відчуває постійну
досить інтенсивну біль у стопі, яка може мігрувати аж до коліна. Людина
відчуває труднощі під час ходьби. Таке плоскостопість потрібно терміново
лікувати, і чим раніше, тим краще.
3 стадія. Це найважча форма плоскостопості, при якій пацієнт відчуває
постійний біль у стопах, колінах, стегнах, біль у попереку, голові. Пальці ніг
при цьому деформуються, людині важко пройти навіть невелику відстань. До такої
стадії хвороба допускати вкрай небажано.
Вправи для запобігання
плоскостопості (виконання
вправ).
Катання валика по підлозі спочатку однією стопою, потім - іншою.
Піднімання пальцями ніг різних предметів.
Ходіння навшпиньках, на п’ятах, внутрішній і зовнішній стороні стоп.
Практична
робота - Руханка «Ходіння..».
Виконаємо
комплекс простих, але надзвичайно корисних вправ, які допоможуть вам уникнути
плоскостопості, якщо ви регулярно будете їх виконувати!
Ходіння навшпиньках, на п’ятах,
внутрішній і зовнішній стороні стоп.
1 - взуття має бути.......
2 - улітку слід
ходити босоніж по .......
3 - удома треба мати .......
Використані матеріали: https://naurok.com.ua/urok-trening-zdorovi-stopi-74353.html
29.03.22(49)
Тема: Види і технології виконання манікюру.
Д/З: Створити банк ідей цікавих видів манікюру.(в електроному варіанті або "колаж")
25.03.22(48)
Тема: Догляд за нігтями. Зміна форми, конфігурації, забарвлення нігтів і стан здоров'я. Засоби для зміцнення нігтів та обробки кутикули.
Мета уроку: навчити правильно підбирати косметичні засоби по догляду за шкірою рук в залежності від типу шкіри; формувати знання про підбір засобу відповідно до стану шкіри рук; Розвивати здатність оцінювати тип шкіри та класифікацію косметичних засобів та навички догляду за собою. Виховувати в учнів уважність та відповідальність при виконанні завдань, пов'язаних з шкірою рук, розвивати риси комунікабельної людини.
Догляд за нігтями. Найпоширеніші помилки
Наші руки завжди на виду і красиві нігті це половина успіху. Догляд за нігтями це відповідальна і тривала процедура. Добре коли за вашими нігтями доглядає професіонал, тому що це швидко і зручно, але і в салонах допускають помилки, про які хотілося би застерегти.
Наші поради допоможуть уберегти нігті від розшаровування, попадання інфекції і багато чого іншого.
Помилка 1
Підпилювання нігтів в різних напрямках. Коли ми так підпилює нігті, вони стають слабшими і на їх кінчиках утворюються мікротріщини. Для того, щоб надати нігтям бажану форму, потрібно тримати пилку під невеликим кутом до краю нігтя, направляючи її від країв до центру нігтьової пластини. Глибоко спилювати куточки нігтів не рекомендується, так як це може викликати запальний процес. Нігті квадратної форми, вважаються найнадійнішими. Підпилюємо тільки сухі нігті, вологі можуть почати розшаровуватися, вони більш вразливі.
Помилка 2
Використання рідини для зняття лаку з ацетоном. Засоби для зняття лаку з ацетоном коштують дешевше, але вони дуже пересушують нігтьову пластинку. При виборі рідини для зняття лаку віддайте перевагу засобам, що містить в своєму складі комплекси вітамінів і натуральні рослинні екстракти. Вони допоможуть зміцнити нігті і наситити їх вітамінами і мінералами.
Помилка 3
Відрізання кутикули. Кутикула захищає від різних мікроорганізмів і бактерій. При її обрізанні ми прибираємо цей захисний бар’єр і відкриваємо доступ мікробам. Потрібно розм’якшити шкіру рук в теплій воді і акуратно відсунути кутикулу. Потім спеціальним інструментом видаліть її.
Помилка 4
Нехтування базовим покриттям. Лаки пересушують нігті і залишають жовті плями на нігтях. Основа для лаку допоможе запобігти появі цих плям і лак, нанесений на базову основу, тримається набагато довше.
Помилка 5
Залишати лак на нігтях на дуже тривалий термін. Слід пам’ятати, що не рекомендується наносити кілька шарів лаку одночасно і залишати лак на нігтях, коли він почав облущіваться. Оновлюйте лак після закінчення п’яти днів.
Помилка 6
Нанесення старого лаку. Радимо звернути увагу на термін придатності лаку і ніколи не користуватися лаком з вичерпаним терміном придатності. В лаки, які випускалися до 2007 року, додавався дибутилфталат. Він завдає непоправної шкоди нашому організму. Перш ніж нафарбувати нігті, радимо уважно прочитати етикетку лаку.
Для того щоб ваш манікюр завжди був бездоганним, робіть його раз на тиждень.
№ |
Тип шкіри |
Опис |
Догляд |
Засіб по догляду |
1 |
Нормальна
шкіра |
Характеризується
нормальним водно-жировим і вітамінно-мінеральним балансом, що проявляється в доглянутому зовнішньому вигляді і привабливості епідермісу. У більшості випадків така шкіра є ознакою молодої
і здорової людини, так як практично не має зморшок,(розширених пор)і запалень, здається оксамитовою. Даний тип шкіри відрізняється ніжністю, еластичністю, пружністю і оптимальної зволоженістю. |
Достатньо щоденного очищення, регулярного пілінгу і використання кремів з УФ-фільтрами, коли
на вулиці активне сонце, особливо, в зимовий час.
Косметологи радять в якості додаткових підтримуючих процедур використовувати вакуумну очистку і метод д'Арсонваля, а також маски і масування обличчя по масажних лініях. Особливу увагу
в догляді за нормальною шкірою варто звернути на тонизирование. Зелений чай або тоніки з екстрактами ромашки, чайного дерева і м'яти чудово
підійдуть для даної
процедури. |
Крем Лосьйон Віск
Молочко Масло |
2 |
Суха шкіра |
Характеризується різким
зниженням вироблення шкірного сала і активності потових залоз, що призводить до зовнішнього прояву сухості, лущення, утворення зморшок і тьмяності епідермісу. Він практично не має блиску
і рум'янцю, але в молодому віці дівчина може і не звернути увагу на таку |
Щоб виключити пошкодження епідермісу, запустити процеси регенерації та захисту, необхідно використовувати крему з вмістом речовин, ідентичних за своїм
складом зі складом
верхнього шару шкірного
покриву. До таких |
Бальзам для рук
SOS-відновлення моментально допомагає дуже сухій шкірі рук, що тріскається, відновлюючи нормальний рівень
зволоження. Ефективна формула миттєво дарує
полегшення, завдяки гліцерину, що входить до
складу, ліпідам, що |
|
|
особливість, так як шкіра буде виглядати досить
привабливо, без зайвих
запалень, розширених пор і сального блиску. З віком
же все активніше стають алергічні реакції, почервоніння і формування глибоких складочок. |
речовин відносяться ненасичені жирні
кислоти. Зокрема, лінолева, ліноленова, гамма-
ліноленова, арахідонова, холестерин, його похідні, цераміди і багато інших. |
піклуються про шкіру, декспантенолу та олії календули: ·
Інтенсив но відновлює дуже сухі руки ·Швидко вбирається в шкіру й зберігає її нормальний рівень зволоження надовго |
3 |
Жирна шкіра |
Характеризується
підвищеною секрецією шкірного сала,
що відразу ж проявляється у вигляді
жирного блиску, запалень, розширених пор і припухлостей на обличчі. Нерідко така особливість близька підліткам в період статевого дозрівання, а також жінкам
в моменти гормональних сплесків і при
порушенні роботи ендокринної системи. Надмірна активність сальних залоз в більшості випадків переростає в себорею - захворювання, при якому шкіра характеризується
підвищеною жирністю, часто
сполученої із зовнішніми деформаціями шкіри, сильно розширеними порами. Така
особливість призводить до формування проблем шкіри,
пов'язаних із забитими порами. Буває й так, що жирна
шкіра залишається сухою і починає лущитися, стаючи
при цьому дуже
чутливою. |
Для даного
типу важлива попереднє глибоке очищення, яке повинно
проводитися 2-5 разів на місяць,
залежно від особливостей кожної конкретної людини. Не менш важливо проведення і щоденного поверхневого пілінгу м'якої дії. |
Крем
з тальком Не жирні
креми |
4 |
Комбінова на шкіра |
Характеризується жирним
блиском але по суті, комбінований тип шкіри є нормальним, але з нерівномірним розподілом ділянок сальної активності. |
Догляд до такої шкірі
слід підбирати, спираючись на особливості
догляду всіх інших типів,
у тому числі
із застосуванням профілактичних заходів проти запалень, сухості і передчасного старіння. |
Крем Ванночки з маслом |
Класифікація засобів по догляду за шкірою рук.
1) За призначенням:
a) Очищувальні засоби
b) зволожуючі засоби
c) живильні засоби
d) Захисні засоби
e) Сонцезахисні засоби
2) За типом використання:
a) Креми
b) Лосьйони
c) Емульсії
d) Молочко
e) Маски
f) Гелі
g) Желе
h) Тоніки
3) За консистенцією:
a) Рідкі
b) Емульсії
c) Гелевидні
d) Порошкоподібні
4) За статево-віковими ознаками
a) Для дітей
b) Для молодої шкіри
c) Для зрілої шкіри
d) Для чоловіків
Екстракти та соки рослин.
Алое - Має яскраво вираженими бактерицидними властивостями. Покращує обмін речовин, впливає на регенерацію клітин, змінює тургор.
Арніка - Квітки містять ефірну олію, дубильні речовини, мінеральні солі. Володіє протизапальну, ранозагоювальну, розсмоктуючою, антітравматіческім дією.
Календула - Надає бактерицидну, регенеруючу, загальнозміцнюючу дію.
Кедр - Одне з найбільш сильнодіючих засобів для лікування запальних та аллергічіскіх шкірних захворювань.
Кропива - Має загальнозміцнюючу, протизапальну дію, зміцнює стінки кровоносних судин.
Конюшина - Володіє протизапальною, антисептичною дією.
Лимонник - Використовується як сильний тонізуючий засіб, покращує тонус і омолоджує шкіру.
Мати-й-мачуха - Має протизапальні, ранозагоювальні та вологозберігаючий властивостями.
Подорожник - Має протизапальну, протимікробну, ранозагоювальну, вологозберігаючий дією.
Ромашка - Знімає роздратування, прискорює процес регенерації шкіри, послаблює алергічні реакції.
Чебрець - Стимулює капілярний кровоток. Використовується як антисептичний і ранозагоювальний засіб.
Чистотіл - Володіє антисептичною і ранозагоювальну дію.
Шипшина - Стабілізує ліпідний обмін, знижує проникність і крихкість капілярів, має ранозагоювальну і протизапальну дію. ...
Д/З: пройти тест Догляд за нігтями
Тематична
22.03.22(47)
Тема: Догляд за шкірою рук. Засоби догляду за шкірою рук, їх вибір та призначення. Дезинфікуючі засоби. Традиційні засоби для зволоження шкіри рук. Засоби для масажу рук. Очищаючі засоби. Засоби проти старіння шкіри.
Перегляньте презентацію на освітньому проекті "На урок"
Догляд За Руками Та Нігтями: Кілька Простих Правил
Д/З: «Виконати підбір косметичних засобів відповідно до типу шкіри рук». ( можна в техніці "колаж")
18.03.22(46)
Тема: Правила добору окулярів залежно від типу обличчя. Добір форми окулярів (оптичних та сонцезахисних) із урахуванням форми обличчя.
Як вибрати окуляри, які ідеально підійдуть вашому типу обличчя
Окуляри — це не тільки головний літній аксесуар, вони захищають наші очі від шкідливого випромінювання, знижують втому і гармонійно доповнюють образ. Якщо, звичайно, підібрати їх правильно.
Тутка вирішив розібратися в тому, як вибрати окуляри саме під вашу форму обличчя і як відрізнити хороші лінзи від поганих. А в кінці для вас бонус.
Як визначити ваш тип обличчя
Візьміть маркер, який змивається, помаду, мило чи олівець. Встаньте перед дзеркалом на відстані витягнутої руки. Не відхиляючись, окресліть контур обличчя, починаючи від підборіддя і закінчуючи лінією росту волосся. Зробіть крок назад і подивіться на отриману форму.
Завдання — візуально подовжити обличчя, тому вибирайте оправи темного кольору. Вони звужують обличчя і наближають його до овалу. Щоб збалансувати пропорції обличчя, вибирайте оправу, у якої ширина більша, ніж висота.
Підходять для круглої форми обличчя:
- Загострені, прямокутні, квадратні окуляри.
- «Котячі» оправи.
- Окуляри-метелики.
- Окуляри з вузьким переніссям.
- «Авіатори».
- «Вайфарери».
Не підходять для круглої форми обличчя:
- Круглі окуляри.
- Вузькі оправи.
- Окуляри з різко окресленими кутами.
- Окуляри у вигляді геометричних форм.
- Кольорові лінзи.
- Окуляри, що закривають брови.
Головне завдання — не порушувати гармонійні пропорції обличчя, тому уникайте занадто масивних окулярів. Краще, якщо ширина оправи дорівнює ширині обличчя або трохи ширша. Звертайте увагу, щоб верхня частина оправи збігалася з лінією брів.
Підходять для овальної форми обличчя:
- Оправи плавної форми: прямокутні, овальні, круглі.
- Окуляри-метелики
- «Авіатори».
- «Котячі» оправи.
Не підходять для овальної форми обличчя:
- Оправи з різкими кутами.
- Занадто масивні оправи.
- Занадто широкі оправи.
- Вузькі оправи.
Прямокутні або квадратні гострі форми будуть перевантажувати обличчя. Візуально збалансувати і пом’якшити пропорції обличчя допоможуть закруглені оправи.
Підходять для квадратної форми обличчя:
- Великі окуляри.
- Окуляри, у яких ширина оправи дорівнює ширині обличчя.
- Окуляри з кольоровою оправою.
- Овальні, круглі, краплеподібні оправи.
- Окуляри без оправи.
- «Котячі» оправи.
- «Авіатори».
Не підходять для квадратної форми обличчя:
- Квадратні оправи з гострими кутами.
- Маленькі, вузькі й мініатюрні.
- Окуляри, оправа яких ширша від обличчя.
Необхідно візуально розширити обличчя. Вибирайте великі, масивні окуляри. Прозорі окуляри з тонкою оправою під тон шкіри.
Підходять для прямокутної форми обличчя:
- Великі оправи.
- «Авіатори» (з великою оправою).
- Круглі оправи.
Не підходять для прямокутної форми обличчя:
- Вузькі оправи.
- Маленькі оправи.
- Яскраві кольорові оправи.
Завдання — збалансувати верхню частину обличчя, збільшивши нижню. Масивні ще більше будуть обтяжувати верх, нам цього не треба. Вибирайте окуляри, ширина яких дорівнює ширині обличчя, краще краплеподібні. «Авіатори» ідеально підходять.
Підходять для серцеподібної форми обличчя:
- Заокруглені, круглі окуляри.
- Маленькі оправи з вузькою перемичкою.
- Низько посаджені дужки.
- «Авіатори».
- «Вайфарери».
- Окуляри без оправи.
- Світлий і нейтральний колір окулярів.
Не підходять для серцеподібної форми обличчя:
- Важкі й великі оправи.
- Гострі форми.
- Окуляри, що закривають брови.
- Окуляри-метелики, окуляри-краплі.
- «Котячі» оправи.
- Оправи з яскравими квітами.
Головне завдання — розширити верхню частину обличчя і відвернути увагу від нижньої. Вибирайте окуляри з великою оправою і широкою верхньою частиною. Нижня частина окулярів не повинна бути квадратною, гострою або з чіткою лінією.
Підходять для трикутної форми обличчя:
- Круглі окуляри без яскравих прикрас.
- «Авіатори».
- «Котячі» оправи зі світлим склом.
- Окуляри без оправи.
Не підходять для трикутної форми обличчя:
- «Котячі» оправи з темним склом.
- Квадратні, прямокутні оправи.
- Вузькі й маленькі оправи.
- Окуляри з квадратною або гострою нижньою частиною.
Бонус: перевірка окулярів на захист від ультрафіолету
Візьміть УФ-ліхтарик і посвітіть ним через лінзу окулярів на будь-який флюоресцентний предмет. Це може бути ковпачок від ручки, навушники, фломастер або стікери. Чим краще окуляри відсіюють ультрафіолет, тим менше буде світитися предмет.
Перевірка окулярів на поляризацію
Поляризаційні лінзи відсіюють відбите світло, прибирають відблиски і зменшують втому очей. Відрізнити окуляри з поляризаційним фільтром дуже просто. Подивіться на поверхню з відблисками. Якщо окуляри з фільтром, то відблиск зникне.
Якщо окуляри повертати, то під певним кутом відблиск буде зникати і з’являтися знову.
25.02.22(44)
Тема: технологія фарбування волосся природними і хімічними барвниками
орпацювати
Тема уроку : Інноваційні методи в сучасному фарбуванні волосся. Фарбування методом «Вуаль» Мета уроку : навчальна: формувати готовність до оволодіння сучасною технологією фарбування волосся та застосовувати в роботі інноваційних методів фарбування; розвиваюча: розвивати раціональне, аналітичне та логічне мислення, пізнавальну активність у вивченні та використанні новітніх технологій при наданні перукарських послуг; виховна: виховувати відповідальність та ініціативу у навчальному процесі, культуру праці, інтерес до інновацій у сучасній моді. Тип уроку : Урок формування та застосування нових знань, умінь, навичок .
Д/З: скласти таблицю позначок професійних фарбників в зошиті.
Тема:Правила щоденного догляду за шкірою обличчя. Правила догляду за «проблемною шкірою» у старшому підлітковому та юнацькому віці.
Підліткові зміни виявляються не тільки в поведінці дитини, а ще й на шкірі у вигляді підліткових висипань. Як правильно доглядати за підлітковою шкірою, рекомендації нашої консультантів— косметологів "
https://tsn.ua/lady/krasota/kosmetologiya/doglyad-za-shkiroyu-v-pidlitkovomu-vici-644888.html
У підлітковому віці відбуваються зміни в гормональній системі, і у внутрішніх органах. Оскільки шкіра — це орган, який з'єднує внутрішні органи із зовнішнім середовищем, то перебудова організму, безумовно, відбивається й на шкірі. Знаючи цю особливість підліткового віку, батьки спільно з косметологом можуть допомогти підлітку впоратися з можливими проблемами шкіри.
Коли починати догляд
Добре, якщо у батьків прекрасна шкіра, яка передалася дитині. Але якщо спадковість не дуже, то краще зайнятися підлітковими проблемами зі шкірою завчасно і прийти з дитиною на консультацію до косметолога. Фахівець розповість, чи очікувати якихось проблем, а також підкаже, якими засобами догляду користуватися і як, дасть свої рекомендації.
Почніть з харчування
На стан шкіри в підлітковому віці впливає і стан гормональної системи, і що найчастіше, робота шлунково-кишкового тракту. Тому що правильніше харчується дитина, то менше проблем потрібно чекати у вигляді всіляких висипань. Безумовно, ви не можете змусити підлітка їсти здорову їжу, якщо він сам не хоче, але все ж краще, щоб дитина була добре поінформована про принципи правильного харчування. Бажано зробити це на власному прикладі. Особливо уникайте в раціоні смаженого, гострого, солодощів.
Пройдіть обстеження
Бажано до студентства обстежити організм підлітка. Якщо є якісь проблеми з підшлунковою залозою або з жовчним міхуром, то лікар повинен рекомендувати лікування і профілактичні заходи. Наприклад, лікарі рекомендують періодично пити курсом відвари лікарських трав.
Головне – не ускладнювати
Тільки-но починаються висипання у дитини, в жодному разі не можна давити, роздирати прищі, ховати за тональними засобами. В іншому разі на шкірі залишаються плями і ямки, від яких позбавлятися дуже довго. Деякі шрами залишаються на все життя. Також слід уникати повсюдно рекламованих засобів для вмивання проти підліткових прищів. Дуже часто такі засоби містять складові спиртові або кислоти. Спирти підсушують епідерміс, але тим самим стимулюють роботу сальних залоз. Через це порушується шкірно-сальний обмін, який потім складно відновити. Перш ніж купувати будь-який засіб проти прищів, краще піти на консультацію до косметолога.
Косметолог або дерматолог?
Якщо проблем зі шкірою ще немає або лише на початковій стадії, краще прийти до косметолога. З запущеними проблемами часто потрібно звертатися вже до дерматолога. Однак потрібно розуміти, що дерматолог допомагає впоратися з вуграми, але рідко піклується про збереження краси шкіри. Тому краще не запускати і звертатися до косметолога якомога раніше. Він подивиться на шкіру, дізнається у вас, чим ви користуєтеся, зробить легку чистку і дасть рекомендації щодо догляду. Можливо, порекомендує якісь локальні засоби для шкіри для зняття запалення.
Щоденний догляд
Найелементарніша процедура в догляді – вмивання вранці і ввечері. Підлітки 12-13 років, які ще не користуються косметикою, може користуватися м'якою пінкою для вмивання, але не милом, оскільки мило сушить шкіру. Взимку можна застосовувати живильний крем на ніч. Є для цих цілей дитяча косметика, яка продається в аптеках. Також існують нейтральні легкі креми серед професійної косметики, або натуральні креми ручної роботи, якими можна користуватися й дітям. Якщо мама користується антивіковими засобами, то молодій шкірі вони не підійдуть. Можна також користуватися легкими мінеральними тоніками, що не містять спиртів і кислот, термальною водою.
Якщо є проблеми
За проблемної шкіри косметолог робить чистку в декілька етапів, залежно від стану шкіри. Іноді не вистачає однієї процедури, тому на другий і навіть третій день робляться повторні, більш легкі чищення. Потім йде процедура дарсонвалізації (апаратне загоєння шкіри) і спеціальна маска. Після цього підліток отримує рекомендації щодо подальшого догляду. Для відновлення шкіри після висипань косметолог або дерматолог призначає лікувальний крем. Ним треба користуватися деякий час після лікування, щоб не з'являлося нових висипань. Після чищення, а також для того, щоб вирівняти колір шкіри і рельєф, можна застосовувати процедури поверхнево-серединних і серединних пілінгів, які проводяться з допомогою фітокомпонентів. Але, на жаль, ці пілінги підходять тільки в зимовий період. Вони відлущують і знімають поверхневий епідермальний шар шкіри, тим самим вирівнюючи її. На час лікування необхідно відмовитися від солодкого, кави, від жирної і смаженої їжі.
Домашнє завдання:
Підготувати тести(або у вигляді кросворду) до теми.
Комментариев нет:
Отправить комментарий